aktualizacja 

Nie dostała rozgrzeszenia. Joanna Jędrzejczyk i tak poszła do komunii

1019

Joanna Jędrzejczyk opowiedziała historię, z której dowiadujemy się, że ksiądz nie dał jej rozgrzeszenia oraz komunii świętej. Murem za tym duchownym stanął Daniel Wachowiak. Kapłan w ostrych słowach wypowiedział się także na temat polskiej zawodniczki.

Nie dostała rozgrzeszenia. Joanna Jędrzejczyk i tak poszła do komunii
Znany ksiądz skrytykował Jędrzejczyk. "Lepszy pusty Kościół, niż pełen diabłów" (AKPA, YouTube)

Joanna Jędrzejczyk nie ukrywa, że wiara jest dla niej bardzo ważna. Często przed walkami UFC widzieliśmy ją z różańcem w ręku. Teraz jednak ma na pieńku z Kościołem, co opowiedziała w podcaście u Przemka Górczyka.

Ksiądz mówi do mnie: mam z panią problem. Pani się określiła, że jest za czarnym protestem i wolnymi mediami. Pani przychodzi do Kościoła, widzę to, ale nie wiem co mam z panią zrobić. Mam pani dać rozgrzeszenie i komunie? Pani jest za zabijaniem ludzi - rozpoczęła Joanna Jędrzejczyk.

Zawodniczka MMA przyznała, że wstała od konfesjonału i porozmawiała sobie z Bogiem. Potem poszła do komunii i ten sam ksiądz... nie zdecydował się Jędrzejczyk dać komunii. - To było słabe - przyznaje Joanna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wkrótce paliwo za 6,70 zł? "Szybko dobijemy do tej granicy"

Jędrzejczyk była bardzo rozgoryczona zachowaniem księdza. W podcaście, którego urywek zobaczyliśmy na platformie X (dawniej Twitter), usłyszeliśmy wiele przekleństw. Ze zdaniem zawodniczki MMA nie zgadza się znany ksiądz Daniel Wachowiak, który słynie z wielu bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi.

I tacy chcą dzisiaj mówić, jak ma zachowywać się Kościół. A co gorsze, mam wrażenie, że niektórzy hierarchowie Kościoła i kościelny mainstream boją się opinii takich ludzi i chcą im ulec. Brawa dla księdza, który nie dał rozgrzeszenia. "Lepszy pusty Kościół, niż pełen diabłów - podkreśla duchowny.

Statystyki w Polsce jasno pokazują, że coraz więcej młodych ludzi odwraca się od Kościoła. To nie tylko rosnąca liczba apostazji, ale także coraz mniejszy odsetek uczęszczających na mszę spośród osób wciąż określających się jako katolicy.

Do poszczególnego Kościoła chodzi średnio między 25-30 procent wiernych. Dużą winę za taki stan rzeczy mają sami księża, którzy wywołują ogromne afery lub w kontrowersyjny sposób wypowiadają się z internecie.

Jędrzejczyk rozpoznawalna na całym świecie

Jędrzejczyk może pochwalić się zaszczytnym tytułem pierwszej Polki w organizacji MMA - Ultimate Fighting Championship. Na koncie ma także wiele innych sukcesów, m.in. trzykrotne zawodowe mistrzostwo świata, trzykrotne mistrzostwo Europy oraz aż pięciokrotne mistrzostwo Polski w boksie tajskim. Te sukcesy sprawiły, że zawodniczka ma fanów na całym świecie.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić