Nie ignoruj tego objawu u dziecka. To może być COVID-19

6

Objawy koronawirusa to przede wszystkim duszący kaszel, podwyższona temperatura oraz utrata węchu i smaku. Jednak nie u dzieci. W przypadku najmłodszych mogą pojawić się zupełnie inne objawy np. zaczerwienienie i wysypka. Pielęgniarka ostrzega, aby niczego nie ignorować.

Nie ignoruj tego objawu u dziecka. To może być COVID-19
Wysypka może być jednym z objawów. (Getty Images)

Brytyjska pielęgniarka Jade Roberts udostępniła na swoim profilu na Facebooku przestrogę przed nowymi objawami Covid-19. 34-latka była w szoku gdy okazało się, że jej niespełna półtoraroczny syn jest zakażony koronawirusem. Nie miał żadnych objawów poza zaczerwienioną wysypką.

Przed postawieniem diagnozy na twarzy i ciele chłopca pojawiły się małe czerwone plamki. Lekarz rodzinny orzekł, że to prawdopodobnie reakcja alergiczna i nikt nie podejrzewał koronawirusa.

Inne objawy COVID-19 u dzieci

Pielęgniarka postanowiła jednak "na wszelki wypadek" wykonać test na koronawirusa. Okazało się, że chłopiec jest zakażony, a wysypka i zaczerwienie skóry to jeden z objawów. 34-latka przestrzegła rodziców, że u dzieci mogą wystąpić inne objawy niż u dorosłych.

Zobacz także: Dr Grzesiowski o seniorach, którzy stoją w kolejce do rejestracji na szczepienia
Ciągle słyszymy, że objawy to wysoka temperatura, utrata smaku lub zapachu lub ciągły kaszel. [...] Kluczowe objawy u dzieci są nieco inne - przekazuje pielęgniarka.

Według najnowszych danych jednym z głównych objawów u dzieci jest zmęczenie. Inne to ból gardła, utrata apetytu, podwyższona temperatura i ból głowy. Odnotowywano już także wysypkę, podrażnienie i swędzenie skóry.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić