Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Nie ignoruj tego objawu u dziecka. To może być COVID-19

4
Podziel się

Objawy koronawirusa to przede wszystkim duszący kaszel, podwyższona temperatura oraz utrata węchu i smaku. Jednak nie u dzieci. W przypadku najmłodszych mogą pojawić się zupełnie inne objawy np. zaczerwienienie i wysypka. Pielęgniarka ostrzega, aby niczego nie ignorować.

Nie ignoruj tego objawu u dziecka. To może być COVID-19
Wysypka może być jednym z objawów. (Getty Images)
bEUSegvF

Brytyjska pielęgniarka Jade Roberts udostępniła na swoim profilu na Facebooku przestrogę przed nowymi objawami Covid-19. 34-latka była w szoku gdy okazało się, że jej niespełna półtoraroczny syn jest zakażony koronawirusem. Nie miał żadnych objawów poza zaczerwienioną wysypką.

Przed postawieniem diagnozy na twarzy i ciele chłopca pojawiły się małe czerwone plamki. Lekarz rodzinny orzekł, że to prawdopodobnie reakcja alergiczna i nikt nie podejrzewał koronawirusa.

bEUSegvH

Inne objawy COVID-19 u dzieci

Pielęgniarka postanowiła jednak "na wszelki wypadek" wykonać test na koronawirusa. Okazało się, że chłopiec jest zakażony, a wysypka i zaczerwienie skóry to jeden z objawów. 34-latka przestrzegła rodziców, że u dzieci mogą wystąpić inne objawy niż u dorosłych.

Zobacz także: Dr Grzesiowski o seniorach, którzy stoją w kolejce do rejestracji na szczepienia
Ciągle słyszymy, że objawy to wysoka temperatura, utrata smaku lub zapachu lub ciągły kaszel. [...] Kluczowe objawy u dzieci są nieco inne - przekazuje pielęgniarka.
bEUSegvN

Według najnowszych danych jednym z głównych objawów u dzieci jest zmęczenie. Inne to ból gardła, utrata apetytu, podwyższona temperatura i ból głowy. Odnotowywano już także wysypkę, podrażnienie i swędzenie skóry.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUSegwi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Sauron
11 miesięcy temu
Ja pier.. le i co za tragedia i przestroga, wysypka u dziecka i brak innych objawów, syraszne, rodzice mają powody do paniki
Gość
11 miesięcy temu
Teraz to nawet brak objawów jest objawem korony. Zenads
plk
11 miesięcy temu
co się martwicie dziecmi,każdy umrze,dzieci też umierają
bEUSegwj
🍃🍃🍃
11 miesięcy temu
Niedobrze po prostu.. Że aż nogi jako mężczyznie się ugieły
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić