"Nie rób sobie zdjęć z nagrobkami". Pod filmikiem księdza zawrzało

77

1 listopada każdego roku Polacy masowo ruszają na groby zmarłych. Teraz ksiądz znany z TikToka - Sebastian Picur - nagrał wideo, w którym udzielił wskazówek, jak według niego należy się poprawnie zachować na cmentarzach. Część internautów zupełnie się z tym nie zgadza. - Czemu? Są jakieś racjonalne argumenty? - pytali.

"Nie rób sobie zdjęć z nagrobkami". Pod filmikiem księdza zawrzało
Ksiądz Sebastian Picur instruuje, jak zachować się na cmentarzu. (Tiktok, Sebastian Picur)

Ksiądz Sebastian Picur jest jednym z bardziej znanych i lubianych tiktokerów w Polsce. Duchowny ma własny kanał o nazwie @ks.sebastianpicur na platformie. Tutaj śledzi go obecnie już 740 tysięcy widzów. Profil polubiono natomiast 15 milionów razy. Grono fanów wciąż się powiększa.

Na platformie społecznościowej kapłan nie tylko odpowiada na trudne pytania użytkowników sieci. Wspólnie z nimi czyta też Ewangelię oraz modli się na różańcu (każdego dnia o godz. 21:30). Niejednokrotnie dzieli się też zabawnymi filmikami (np. księżowskie tańce, czy żarty).

Ksiądz o wizycie na cmentarzu. "Nie rób sobie zdjęć z nagrobkami"

Tuż przed dniem Wszystkich Świętych ksiądz Sebastian Picur zamieścił na TikToku kolejne nagranie dla widzów. Tym razem poinformował, jak według niego należy zachować się na grobach bliskich. Wymienił aż osiem punktów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak zadbać o nagrobki przed Wszystkimi Świętymi? Sprawdzone sposoby na ich wyczyszczenie
1. Pomódl się za zmarłych, 2. nie rozmawiaj zbyt głośno, 3. nie witaj się zbyt ekspresyjnie, 4. nie blokuj alejek, 5. ubierz się taktownie, 6. nie rób sobie zdjęć z nagrobkami, 7. nie zabieraj na cmentarz zwierząt, 8. powstrzymaj się od palenia i słuchania muzyki - poinstruował ksiądz Sebastian Picur.

Wideo cieszyło się dużą popularnością na TikToku. Zostało wyświetlone już prawie 64 tysiące razy. Niektórzy internauci nie kryli zdziwienia. "Czyli święto Wszystkich Świętych ma być świętem smutnym? Jedynie z ostatnim punktem mogę się zgodzić" - pisała pewna osoba.

Nie zgadzam się z 5 i 7 - dodawała następna.
Dlaczego nie można zabierać psów? - dociekała inna tiktokerka.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić