Angelika Karpińska| 

Nie szczepisz się przeciwko COVID-19? Może czekać cię "rozmowa uświadamiająca"

159

Minister zdrowia Adam Niedzielski poprosił lekarzy, aby przeprowadzali "rozmowy uświadamiające" z pacjentami, którzy nie zarejestrowali się na szczepienia przeciwko COVID-19.

Nie szczepisz się przeciwko COVID-19? Może czekać cię "rozmowa uświadamiająca"
Minister zdrowia Adam Niedzielski (Getty Images)

Do placówek medycznych rozesłano pismo od ministra zdrowia. "Bardzo proszę o przeprowadzenie z pacjentami niezaszczepionymi oraz niezapisanymi na szczepienie rozmów uświadamiających korzyści płynące z uzyskania odporności przed wirusem COVID-19" - zaapelował Adam Niedzielski.

Lekarze mają kontaktować się z niezaszczepionymi pacjentami

Z dokumentu, do którego dotarła Wirutalna Polska wynika, że lekarze mają skontaktować się pacjentami powyżej 60. roku życia, którzy nie zarejestrowali się na szczepienie przeciwko COVID-19.

W aplikacji gabinet.gov.pl mogą Państwo wygenerować listę pacjentów, którzy stanowią populację danego POZ i uzyskać informację na temat zaszczepienia pacjentów m.in. z grupy wiekowej 60+ lub informację na temat umówionych terminów szczepienia przeciwko COVID-19 - czytamy w dokumencie.
W przypadku braku terminu szczepienia dla pacjentów 60+ lub kiedy wyznaczony termin jest odległy, tj. przypada na koniec maja lub czerwiec, zwracam się z prośbą o koordynację i pomoc tym pacjentom w umówieniu terminów szczepienia lub przesunięciu terminów szczepienia na wcześniejsze - napisał Adam Niedzielski.

Z kalkulacji NFZ wynika, że 62 proc. osób grupie 60+ przyjęło co najmniej jedną dawkę szczepionki. Skierowania na szczepienia przeciwko COVID-19 wystawiono już wszystkim dorosłym Polakom (31 mln osób). Jednak 19 mln osób do tej pory nie zarejestrowało się na szczepienie.

Zobacz także: 1/3 Polaków nie chce się zaszczepić. Prof. Flisiak komentuje

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić