aktualizacja 

Przywódca odwiedził Kreml. Obywatele pokazali, co sądzą o Putinie

W czasie spotkania prezydenta Kazachstanu z Władimirem Putinem, na którym rozmawiano o "więziach między krajami", mieszkańcy Astany postanowili zwrócić się do rosyjskiego przywódcy. Niecenzuralne słowa na lodzie pokazują stosunek obywateli tego kraju do kremlowskiego dyktatora.

Przywódca odwiedził Kreml. Obywatele pokazali, co sądzą o Putinie
Kazachowie mają przesłanie dla Putina (PAP EPA, Twitter)

Prezydent Kazachstanu Kasym-Żomart Tokajew spotkał się w poniedziałek 28 listopada na Kremlu z Władimirem Putinem. Niezależna gazeta "The Moscow Times" podaje, że "sojusznicy potwierdzili historyczne więzi po publicznym sporze w sprawie Ukrainy".

"Symboliczna" wizyta w Moskwie

Spotkanie w Moskwie było pierwszą wizytą zagraniczną kazachskiego przywódcy od rozpoczęcia jego drugiej kadencji w ubiegłym tygodniu. 69-letni polityk powiedział, że jego wybór był symboliczny.

To moja pierwsza wizyta zagraniczna po tym wydarzeniu i to samo w sobie ma znaczenie polityczne i oczywiście pewną symbolikę – powiedział Tokajew, siedząc obok Putina przed kluczowymi rozmowami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Putin zrezygnował ze swoich marzeń zdobycia Kijowa? Ekspert o możliwej próbie

Kazachstan partnerem Rosji? Miejscowi się nie zgadzają

Prezydent dodał, że "dla Kazachstanu Rosja jest i zawsze była partnerem strategicznym". Putin powiedział Tokajewowi, iż stosunki między Moskwą a Astaną mają "specjalny charakter, po czym wezwał do wzmocnienia więzi gospodarczych.

Z taką retoryką kazachskiego przywódcy najwidoczniej nie zgadzają się mieszkańcy stolicy tego kraju, którzy w dniu wizyty Tokajewa na Kremlu zwrócili się do Putina. Na lodzie w jednej z dzielnic miasta napisali słynne w Ukrainie hasło: "Putin - p*****l się".

Kazachowie przekazują Putinowi pozdrowienia - piszą użytkownicy w mediach społecznościowych.

Kazachowie wspierają Ukrainę

Kazachstan tradycyjnie był uważany za sojusznika Rosji w zakresie polityki międzynarodowej. Jednak od początku wojny w Ukrainie zarówno miejscowi, jak i władze państwowe, wspierają Ukrainę. Prezydent Kasym-Żomart Tokajew otwarcie krytykował działania Putina oraz podpisał decyzję o wyjściu z Międzypaństwowego Komitetu Monetarnego Wspólnoty Państw Niepodległych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić