Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Nie żyje brat Benedykta XVI. Georg Ratzinger miał 96 lat

45

Nie żyje brat emerytowanego papieża Benedykta XVI - Georg Ratzinger. Duchowny miał 96 lat. W połowie czerwca, ze względu na pogarszający się stan zdrowia, odwiedził go jego brat. To była pierwsza wizyta Benedykta XVI od czasu jego abdykacji.

Nie żyje brat Benedykta XVI. Georg Ratzinger miał 96 lat
(PAP, EPA, ANDREA SOLERO )

Nie żyje Georg Ratzinger, brat Benedykta XVI. Informacje podał Vatican News, oficjalny portal Stolicy Apostolskiej.

W połowie czerwca stan Georga znacznie się pogorszył. Jego brat opuścił wtedy Watykan i po raz pierwszy od abdykacji w 2013 roku udał się do ojczystych Niemiec, do Monachium. Przebywał tam o 18 do 22 czerwca.

Georg Ratzinger także był duchownym. Razem z bratem Josephem przyjęli święcenia tego samego dnia – 29 czerwca 1951 roku w katedrze w bawarskiej Fryzyndze. Mieli także siostrę Marię, która niestety zmarła w 1991 roku.

Zobacz także: Papież pocałował zakonnicę. Nagranie obiega świat

Ksiądz Georg często odwiedzał swojego brata w Watykanie. Robił to co roku, nawet po tym jak Benedykt XVI abdykował. W tym roku nie przyjechał ze względu na epidemię koronawirusa i pogarszający się stan zdrowia. 

Bracia całe życie byli w bardzo zażyłych stosunkach. Często spędzali ze sobą wakacje i święta. Mieli także specjalny telefon, służący tylko do ich prywatnych rozmów. Ksiądz Georg starał się pozostać aktywnym do końca życia, osoby, które go znały, wspominają go jako bardzo ciepłą i pozytywną postać.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić