Nie żyje Andrzej Szpak. Smutne wieści z Jeleniej Góry

W Poniedziałek Wielkanocny zmarł Andrzej Szpak. Dziennikarz TVP z wrocławskim oddziałem telewizji związany był od 1974 roku.

W poniedziałek, 5 kwietnia 2021 roku, zmarł Andrzej Szpak, W poniedziałek, 5 kwietnia 2021 roku, zmarł Andrzej Szpak,
Źródło zdjęć: © YouTube

W poniedziałek, 5 kwietnia 2021 roku zmarł Andrzej Szpak. Był reporterem i wieloletnim korespondentem TVP Wrocław. Z Ośrodkiem Telewizji Polskiej we Wrocławiu związany był od 1974 r. Szpak od 1985 do 1995 roku był także fotoreporterem i dziennikarzem w tygodniku "Nowiny Jeleniogórskie".

Andrzej Szpak współpracował również z prasą dolnośląską i ogólnopolską oraz Krajową Agencją Wydawniczą. Wiele jego zdjęć było nagradzanych i wyróżnianych na krajowych konkursach fotografii prasowej.

W 1995 r. Andrzej Szpak założył własną firmę producencką. Współpracował z Telewizyjną Agencją Informacyjną oraz "Faktami" TVN. Robił zdjęcia do reportaży telewizyjnych opisujących życie w górach.

Przez lata dokumentował akcje ratunkowe Karkonoskiej Grupy GOPR. Został także wyróżniony na Przeglądzie Filmów Górskich za ujęcia do filmu o Karkonoskim Parku Narodowym. Krótko przed śmiercią Szpak przekazał Jeleniogórskiej Bibliotece Cyfrowej 10 tys. prywatnych zdjęć przedstawiających historię Jeleniej Góry i okolic.

Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak na swoim profilu na Facebooku wspomina, że jeszcze niedawno otwierał z fotoreporterem wystawę "Okiem Szpaka" na jeleniogórskim rynku. Przy okazji złożył rodzinie i bliskim dziennikarza wyrazy współczucia.

Zmarł Andrzej Szpak. Reporter i były korespondent TVP z naszego regionu. Jeszcze nie tak dawno wspólnie otwieraliśmy wystawę „Okiem Szpaka” na jeleniogórskim rynku. Rodzinie i bliskim składam wyrazy współczucia - napisał prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Aleksander Kwaśniewski o głośnym materiale TVP. Nie ma wątpliwości

Wybrane dla Ciebie