Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Nie żyje ks. Rudolf Beer. Duchowny miał 84 lata

106
Podziel się:

W niedzielę 24 października zmarł emerytowany proboszcz parafii św. Józefa w Zawadzie Książęcej Rudolf Beer. Duchowny odszedł w wieku 84 lat. Ostatnią posługę kapłańską pełnił w Strzebiniu.

Nie żyje ks. Rudolf Beer. Duchowny miał 84 lata
Nie żyje ks. Rudolf Beer. Miał 84 lata (Diecezja Gliwicka)

Nie żyje ks. Rudolf Beer. Duchowny był kapłanem od 61 lat. O jego śmierci we wtorek poinformowała Diecezja Gliwicka.

Z nadzieją Zmartwychwstania zawiadamiamy, że 24 października zmarł ks. radca Rudolf Beer, emerytowany proboszcz parafii św. Józefa w Zawadzie Książęcej – napisano.

Zawada Książęca. Zmarł emerytowany proboszcz. Znamy datę pogrzebu

Od 2008 roku ks. Rudolf Beer pełnił posługę w parafii pod wezwaniem Krzyża Świętego w Strzebiniu na Śląsku. Tam też rozpocząć się mają uroczystości pogrzebowe. W piątek 29 października o godz. 19 miejsce będzie miała uroczysta eksporta.

Pogrzeb odbędzie się w sobotę 30 października o godz. 10 w parafii św. Józefa Robotnika w Zawadzie Książęcej. Pochówek nastąpi na cmentarzu parafialnym.

Był kapłanem przez 61 lat. Nie żyje ks. Rudolf Beer

Emerytowany proboszcz parafii św. Józefa Robotnika urodził się 21 lutego 1937 roku w Otmęcie. Święcenia kapłańskie przyjął 19 czerwca 1960 roku w Opolu. Posługiwał jako wikariusz w parafiach w Zabrzu, Paczkowie i Gliwicach. W parafii św. Józefa Robotnika w Zawadzie Książęcej objął urząd proboszcza i pełnił go aż do przejścia na emeryturę.

Obejrzyj także: Nie żyje ksiądz z Kotunia. Mieszkańcy obwiniają proboszcza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(106)
KmK
12 miesięcy temu
Szczerze czytając te komentarze doznałem szoku. Nie spodziewałem się, że w ludziach może być tyle złości i nienawiści wobec drugiego człowieka. Masz jakiś problem co do artykułu? po prostu zamilcz, zostaw opinię dla siebie, a nie obrażaj zmarłego który przez całe życie służył i pomagał ludziom i przede wszystkim był uwielbiany i wspierany przez parafian. Jak pewna osoba tutaj napisała "dzieci zapewne płaczą z szczęścia" owszem dzieci płakały, ale płakały z powodu straty tak pogodnego człowieka o dobrym sercu. Naprawdę zawiodłem się na ludziach widząc komentarze na temat zmarłego człowieka którego nawet nie znali osobiście, ale postanowili wpakować go do jednego wora z wszystkimi księżmi. Niech Bóg wam to wybaczy.
apuus
rok temu
Tacy do życia nie są potrzebni. Są jak grzyby pasożyty. Im jest ich więcej, to większa dla Narodu bieda i odwrotnie.
Src
rok temu
Cale zycie za cudze żył
EUropejczyk
rok temu
Św.Józef był cieślą, migrantami, opiekunem Pana Jezusa (bo ojcem był albo Archanioł Gabriel, albo Pan Bóg dał nasienie in vitro), mężem Marii-matki Jezusa, więc dlaczego miałby być pospolitym robotnikiem (rolnym, w fabryce, drogowy, bo w kopalni pracuje górnik a nie robotnik górniczy, w hucie pracuje hutnik a nie robotnik hutniczy). A człowiek umarł, to należy mu się wieczny spoczynek.
Zibi 2
rok temu
taka wiadomość z rana jak śmietana. Prosi o więcej tak dobrych wiadomości dla naszego budżetu... Jeden pasożyt mniej do wyplacnia emerytury..
dynia
rok temu
jesteś idolem wielbi cię tłum
Czytelnik
rok temu
Co za nadzwyczajne wydarzenie chyba ze bedą go krteowac na nastepnego świetego jak by ich było mało=nastepny w kolejce czeka chyba Czarnek??
wieżonco ze S...
rok temu
No i ? NO I ?
Katoliczka
rok temu
Niech odpoczywa w pokoju świętym. Amen
Bezmajtek
rok temu
A co mnie jakiś sukienkowy obchodzi, którego nie znałem. Codziennie umiera ileś set Polaków bardziej lub mniej zasłużonych dla kraju a tu artykuł że klecha umarł.
.,.,
rok temu
Skutecznie sprzedawał zbawienie za złotówki.
alex
rok temu
Niech odpoczywa w pokoju
Jebb
rok temu
A z jakiej dziedziny miał Nobla ?
Jebb
rok temu
Nie żyje i co teraz ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić