Smutne wieści z Warszawy. Nie żyje ksiądz Stanisław Tokarski

169

Nie żyje ks. dr Stanisław Tokarski. Był założycielem i prezesem Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. O jego śmierci poinformowała Parafia pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Warszawie.

Smutne wieści z Warszawy. Nie żyje ksiądz Stanisław Tokarski
Ksiądz Stanisław Tokarski nie żyje. Był założycielem i prezesem Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich (Facebook, Parafia pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Warszawie)

Informacja o śmierci księdza Stanisława Tokarskiego pojawiła się na Facebooku w niedzielę 24 października. Jak poinformował rzecznik Parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Warszawie, duchowny odszedł minionej nocy. Ks. Tokarski długo borykał się z problemami zdrowotnymi.

Drodzy parafianie, pragniemy poinformować, że dzisiejszej nocy po długiej chorobie w naszym domu odszedł do wieczności ks. Stanisław Tokarski MS, który przez wiele lat posługiwał w naszej wspólnocie parafialnej – czytamy na stronie parafii na Facebooku.

Zmarł ksiądz Stanisław Tokarski, prezes Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich

Rzecznik parafii zaapelował do wiernych o modlitwę za zmarłego kapłana. Poinformował także o dacie mszy pożegnalnej oraz zapowiedział, że niedługo poda również termin i miejsce pogrzebu.

Obejmijmy jego osobę naszą modlitwą. Msza święta pożegnalna w naszym kościele, odbędzie się jutro, tj. poniedziałek 25 października, o godzinie 15.00. O dacie i miejscu pogrzebu poinformujemy w najbliższym czasie– czytamy na Facebooku Parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Ksiądz Stanisław Tokarski był założycielem i zarazem prezesem Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Duchowny miał na koncie m.in. poradnik psychologiczny "Sztuka pokonywania kryzysu". Doktor nauk humanistycznych, specjalizował się w  badaniach naukowych nad współwystępowaniem i możliwymi zależnościami pomiędzy rozwojem osobowości a rodzajem religijności i zdrowiem psychicznym.

Zobacz także: Zobacz też: Rocznica śmierci księdza Jerzego Popiełuszko. Ta zbrodnia wstrząsnęła Polską
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić