o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Nie żyje ks. Stanisław Gurgul. Parafianie w żałobie

127
Podziel się

Smutne wieści z Tarnowa. Zmarł ks. Stanisław Gurgul. Miał 94 lata. Był pierwszym proboszczem parafii św. Maksymiliana w Tarnowie. Duchowny zawsze chętnie rozmawiał z wiernymi i interesował się ich życiem, przez co był bardzo lubiany i ceniony wśród parafian.

Nie żyje ks. Stanisław Gurgul. Parafianie w żałobie
W wieku 94 lat zmarł ks. Stanisław Gurgul. (Parafia pw Św Maksymiliana Marii Kolbego)
bEEhrkCZ

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Tarnowie przekazała smutne wieści. 18 kwietnia zmarł ks. prałat Stanisław Gurgul. Miał 94 lata. Od 1979 r. przez 19 lat był proboszczem parafii. To właśnie ks. Gurgul był budowniczym kościoła św. Maksymiliana. Stworzył wzór parafii rodzinnej i otwartej.

Ze smutkiem informujemy, że dziś w niedzielę 18 kwietnia 2021 r. o godz. 0.30 zmarł nasz Drogi i Kochany ks. Prałat Stanisław Gurgul. Polecajmy Go w naszej modlitwie - czytamy na stronie parafii.
bEEhrkDb

Ks. Stanisław Gurgul urodził się 31 stycznia 1927 roku w miejscowości Doły w parafii Porąbka Uszewska (woj. małopolskie). Maturę zdał w 1948 roku, a święcenia kapłańskie przyjął w 1953 roku. Był wikariuszem w parafii św. Mikołaja w Bochni, dyrektorem gospodarczym i administracyjnym w seminarium w Tarnowie. Przez rok przebywał w Paryżu na studium lingwistycznym, później wyjechał do Belgii.

Podczas studiów w jezuickim Instytucie Katechetyczno-Pastoralnym ‘Lumen vitae” w Brukseli, zachwycił się stylem duszpasterstwa, które tam zobaczył. Po powrocie do diecezji otrzymał zadanie utworzenia parafii i budowy kościoła św. Maksymiliana.

bEEhrkDh

Miejscowa społeczność szczególnie ceniła ks. Gurgula. Duchowny po odprawionej mszy wychodził do wiernych i zawsze chętnie z nimi rozmawiał, interesował się ich życiem. W komentarzach w mediach społecznościowych czytamy m.in.:

"Wspaniały Człowiek. Cieszę się, że było mi dane go znać. Ogromna strata." ; "Był to ksiądz z powołania. Spoczywaj w Pokoju" ;  "Wspaniały, wielki człowiek mimo swojego wieku zawsze życzliwy, uśmiechnięty można było porozmawiać na każdy temat czy to z jego czasów jak i o obecnych nowinkach technologicznych. Zapamiętam go jako Pasterza ponadczasowego" - piszą parafianie w mediach społecznościowych.

Pogrzeb ks. Stanisława Gurgula zaplanowano na sobotę 24 kwietnia. Msza św. pogrzebowa z udziałem księży, rodziny i wiernych, pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża odbędzie się o godzinie 12:00. Po zakończeniu nabożeństwa duchowny zostanie pochowany na Starym Cmentarzu.

bEEhrkDi
Zobacz także: Uratowali dwie tony jedzenia w 15 dni. Niezwykła akcja księdza z Zamościa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEhrkDC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(127)
Przyzwoitości...
5 miesięcy temu
Do wszystkich hejterów piszących wulgarne i bydlackie komentarze !!!! Zaparzajcie sobie przez tydzień mellissę. To powinno pomóc. Poważnie. Myślę, że gdyby napisano o przymusowym uboju stada świń gdzieś tam w obcym kraju to nie byłoby tylu złośliwych komentarzy. Jesteście najlepszym dowodem na to, że nic nie zmieniło się od 2000 lat. Kto jest "Człowiekiem" ani go karczma nie zepsuje ani kościół go nie poprawi. Gratuluję wam wszystkim wspaniałego????? ... człowieczeństwa
Rydzyk
5 miesięcy temu
To naturalny zgon w tym wieku. Gdyby zmarł na syfilis, byłaby sensacja, a tak- normalka.
anna
5 miesięcy temu
co to za moda ostatnio nastała, że gdzie umrze ksiądz to jest o nim artykuł,nie bardzo rozumiem
bEEhrkDD
Obywatel
5 miesięcy temu
A kogo to obchodzi że nierób w sukience zmarł. Tysiące innych umiera bo służba zdrowia dzięki dobrej zmianie ijej nieudolności jest kompletnie nie przygotowana na covida
KLEMENS
5 miesięcy temu
Oczywiście że ta informacja zupełnie nie przystaje do poważnego serwisu informacyjnego. Tu nie chodzi o informowanie o czymkolwiek tylko o kliknięcia. Treść ma trzecio a nawet czwartorzędne znaczenie. Gdyby informacja o przeciętnej wadze zeszłotygodniowego, porannego klocka Kaczyńskiego miała dostatecznie dużo klików to by była nawet dwa tygodnie na głównej. Dziennikarze już dawno nie przekazują prawdy tylko narracja zależy od kontekstu danej informacji. Dziś dziennikarz to zwyczajna, intelektualna kurtyzana, która ma dowieść z góry powziętej tezy zgodnej z interesem redakcji w której pracuje.
mmm
5 miesięcy temu
jednego okupanta mniej, i super, bardzo ciekaw jestem czy aby na pewno cały tarnów w żałobie............ wątpie
Dropa
5 miesięcy temu
Nikogo nie powinno to dziwić codziennie na lewicowym WP sieje się nienawiść go kościoła i księży
CCC
5 miesięcy temu
Jednego mniej...
Ritter
5 miesięcy temu
Jest temat księdza i są hejterzy lewicowi opłacani przez WP siejący hejt i o to tylko chodzi
obcokrajowiec
5 miesięcy temu
wyprawiacie cyrk, ksiadz to tez obywatel polski a dziennie umieraja setki polakow i nikt o nich nie pisze, to wstyd i hanba , polska staje sie koscielna i glupia jak but
nikt znany
5 miesięcy temu
To jest informacja co najwyzej na strone internetowa diecezji, ze jakis ksiadz nie zyje. Wiekszosc czytajacych nawet nie wiedziala, ze ktos taki sie w ogole narodzil.
asj
5 miesięcy temu
Tarnowskie to "zagłębie polskiego katolicyzmu", tam jest najwięcej tak zwanych powołań/ z małej Lubczy było do 2005 roku 17 księży/,tam chodzi najwięcej ludzi na niedzielne msze/ ludzie pochodzący stamtąd chodzą codziennie do kosciółka, stamtąd najwięcej wyjeżdżą na roboty eksportowe do Afryki i obydwu Ameryk , co powoduje wyciąganiem rąk po pieniądze w Polsce na budowę tam kosciołów
kapucyn
5 miesięcy temu
Co jest? Próba ocieplania wizerunku KK? Za późno.
bEEhrkDv
anioł
5 miesięcy temu
Wyjątkowy ! Kapłan ,, Autorytet ,, mądry Człowiek o Wielkim Sercu !!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić