Nie żyje znany duchowny z diecezji toruńskiej. Wierni nie kryją żalu

51

Nie żyje ks. Dawid Szymaniak. Duchowny zmarł w sobotę, 18 maja. Miał 44- lata. Nie jest jasne, co było przyczyną śmierci.

Nie żyje znany duchowny z diecezji toruńskiej. Wierni nie kryją żalu
Ks. Dawid Szymaniak (Facebook, Diecezja Toruńska)

Smutną wiadomość o odejściu duchownego za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazała w niedzielę, 19 maja, Diecezja Toruńska.

18 maja 2024 r. zmarł w 44. roku życia i 19. roku kapłaństwa ks. Dawid Szymaniak, proboszcz parafii w Gorczenicy - czytamy w komunikacie toruńskiej kurii opublikowanym na Facebooku.

Z przekazanych informacji nie wynika, co było przyczyną śmierci księdza.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Julia Wieniawa o powrocie "Rodzinki.pl" i związku na odległość z Nikodemem Rozbickim! Tak zareagowała na pytanie

Lokalny portal Dzień Dobry Toruń podkreśla, że duchowny przez lata był zapalonym sportowcem. Lubił m.in. grać w piłkę nożną i reprezentował Diecezję Toruńską w zawodach sportowych, m.in. w 2023 r. był m.in. na Mistrzostwach Polski Księży w Futsalu.

Msza pogrzebowa pod przewodnictwem bpa Wiesława Śmigla odbędzie się w piątek, 24 maja o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Gorczenicy.

Ks. Dawid Szymaniak nie żyje. Parafianie nie kryją żalu

W komentarzach pod postem pojawiło się wiele ciepłych słów dotyczących duchownego. Parafianie nie kryją też żalu.

"Dlaczego młodzi i potrzebni ludzie tak wcześnie odchodzą? Bardzo fajny ksiądz", "To nie tylko dobry ksiądz, ale wspaniały człowiek. Był normalny i oddany. Wszystkich traktował jak rodzinę" - piszą internauci.

"Nie mogę uwierzyć. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...", "Tyle lat się znaliśmy, to nie był Twój czas, stanowczo za szybko. Żegnaj Dawidzie, nigdy Cię nie zapomnę" - dodawali kolejni.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić