Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Niebezpieczne zdarzenie z udziałem ukraińskich żołnierzy. Jest nagranie

Na froncie wojennym za naszą wschodnią granicą praktycznie codziennie dochodzi do groźnych sytuacji. Jedną z nich ukazuje nagranie, które pojawiło się w sieci. Tylko profesjonalny sprzęt uchronił ukraińskich żołnierzy przed utratą życia.

Niebezpieczne zdarzenie z udziałem ukraińskich żołnierzy. Jest nagranie
Ukraińscy żołnierze mogą mówić o ogromnym szczęściu (Twitter)

Całe zdarzenie pokazuje, jak niebezpieczne działania wykonują żołnierze na froncie i jak istotny jest odpowiedni sprzęt. Ukraińscy wojskowi poruszali się opancerzonym pojazdem i ostrzeliwali pozycje wroga. W pewnym momencie doszło do mocnej eksplozji.

Na nagraniu widać płomienie i moment wybuchu. Chociaż cel został trafiony przez Rosjan (nie wiadomo co było przyczyną eksplozji, mógł to być pocisk albo mina), to ostatecznie nikomu nic poważnego się nie stało.

Nagranie wygląda makabrycznie, ale nikomu nic się nie stało

Żołnierze wysiadają z opancerzonego pojazdu o własnych siłach, ewakuując się z dala od linii ostrzału. Ich życiu nie zagrażało jednak niebezpieczeństwo. Wszystko dzięki zaawansowanej, zachodniej broni, która zasila wojsko z Ukrainy.

Zaprezentowane pokazuje, jak istotne jest wysokiej klasy uzbrojenie. Wielokrotnie w mediach społecznościowych widać podobne materiały, z Rosjanami w roli głównej. Ci najczęściej giną przy ostrzałach, bo ich stare pojazdy (często radzieckiej produkcji) nie są w stanie odpowiednio osłonić żołnierzy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przypomnijmy, że Ukraina nadal stara się o najlepszy sprzęt wojskowy do realizacji kontrofensywy. Wojsko ukraińskie ma nadzieje, że w najbliższej przyszłości będzie m.in. dysponować już samolotami F-16.

Wiadomo, że siły ukraińskie działają już na trzech liniach frontu i starają się przełamać rosyjską obronę. Tak wynika z analizy przeprowadzonej przez think tank Instytut Studiów nad Wojną.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić