Niebywała afera w Zamościu. Pobili się żołnierz, policjanci i cywil

232

Awantura na Starym Mieście w Zamościu. Pod jednym z lokali pobili się policjanci, żołnierz i cywil. Wszyscy uczestnicy zdarzenia usłyszeli zarzuty, o czym informuje "Dziennik Wschodni".

Niebywała afera w Zamościu. Pobili się żołnierz, policjanci i cywil
Niebywała afera w Zamościu. Pobili się żołnierz, policjanci i cywil (Pixabay, Pixabay)

Bójka w Zamościu na Starym Mieście. Pobili się policjanci, żołnierz i cywil. Do incydentu doszło nocą z 25 na 26 marca. Sytuację zauważył operator miejskiego monitoringu. To on wezwał policję, by rozdzieliła walczących.

Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu przyznaje w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim", że wpłynęło takie zgłoszenie. Nie chce zdradzać więcej informacji o bijatyce i jej uczestnikach. Dziennikarzy odesłała do prokuratury.

Prowadzone przez nas śledztwo jest w bardzo początkowej fazie, dotyczy funkcjonariuszy publicznych. Z uwagi na jego dobro, nie możemy podawać szczegółów - przekazała Agnieszka Konstantynowicz, szefowa Prokuratury Rejonowej w Zamościu.

Mundurowi mieli przyjechać do Zamościa z innych regionów Polski. Nie służyli na Lubelszczyźnie. Nie wiadomo, co poróżniło policjantów, żołnierza i cywila. Pewne jest, że mężczyźni staną przed sądem.

Uczestnicy bójki w Zamościu usłyszeli zarzuty. Każdy z nich poniesie odpowiedzialność z art. 158 Kodeksu Karnego, który mówi:

Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 [ciężki uszczerbek na zdrowiu - red.] lub w art. 157 § 1  [średni i lekki uszczerbek na zdrowiu - red.], podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Zobacz także: Wielkie odkrycie w Zamościu. Drogowcy przypadkowo trafili na pozostałości fortyfikacji
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić