Niebywałe, co wyczyniają Rosjanie. Wymieniają to na alkohol

Starcia na Ukrainie toczą się już od ponad miesiąca. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował podsumowanie, w którym podsumował obecną sytuację, w tym straty po stronie nieprzyjaciela. Wyjawił, że Rosjanie są w coraz gorszym stanie psychicznym.

Niebywałe, co wyczyniają Rosjanie. Wymieniają to na alkohol
Rosyjska armia coraz bardziej zdemoralizowana (Getty Images, 2022 Anadolu Agency)

Podsumowanie przygotowane przez Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy pojawiło się m.in. na portalach społecznościowych. Jak czytamy na Facebooku, w przeciągu ostatnich trzydziestu dwóch dni Rosjanie odnieśli dotkliwe straty.

W przeciągu miesiąca wojny nieprzyjaciel poniósł ciężkie straty. Mimo tego przywódcy wojskowo-polityczni nie rezygnują z dalszego popełniania zbrodniczych czynów – czytamy na Facebooku.

Wojna Rosji z Ukrainą. 27 marca – podsumowanie strat

Z ustaleń strony ukraińskiej do placówek medycznych w Sewastopolu na terenie okupowanej przez Rosję Autonomicznej Republiki Krymu każdego dnia przyjeżdża średnio od 50 do 100 rannych. Dodatkowo na terenie Białorusi – pozostającej w sojuszu z agresorem – doszło do licznych przypadków wymiany lub sprzedaży przez żołnierzy prowiantu lub paliwa, m.in. na alkohol. Świadczy to o zdemoralizowaniu rosyjskiej armii.

Na szlakach na terenie Republiki Białorusi, którymi przemieszczają się rosyjskie kolumny wojskowe, doszło do wielu przypadków sprzedaży przez żołnierzy paliwa i prowiantu lub wymiany ich na napoje alkoholowe – podkreśla rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jak podkreśla rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, morale wojsk rosyjskich pozostają na niskim poziomie. Wielu żołnierzy wroga znajduje się w złym stanie psychicznym. Terroryzują oni ludność najechanych terenów, m.in. grabiąc cudze mienie.

Stan moralny i psychologiczny wojsk wroga pozostaje na niskim poziomie. (...) Okupanci nadal terroryzują i zastraszają miejscową ludność na tymczasowo okupowanych terytoriach. Doszło do wielu przypadków grabieży (...) – podaje rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.

Ukraińscy dowódcy pochwalili się także licznymi sukcesami. Żołnierzom walczącym po stronie napadniętego państwa udało się nie tylko z sukcesem odeprzeć liczne ataki, lecz także zniszczyć czołgi i jednostki pancerne. Walki toczyły się m.in. w rejonie Doniecka i Ługańska.

W rejonie Doniecka i Ługańska siły alianckie odparły siedem ataków wroga. Żołnierze ukraińscy zniszczyli osiem czołgów, osiem jednostek pancernych i trzy działa wroga, w tym jeden moździerz. (...) Siły powietrzne (...) przestrzeliły dzień wcześniej jeden samolot (...) i dwa pociski manewrujące – czytamy na Facebooku Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.
Zobacz także: Zobacz też: Ekspert o taktyce Ukrainy i Rosji. "Nie mogą zwyciężyć, więc walą na oślep"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić