Niecodzienny pojedynek w Australii. Ruszył na krokodyla z patelnią

30

Australia znana jest z nietypowych sytuacji z udziałem dzikich zwierząt, ale to, co wydarzyło się niedawno przed jednym z lokali w Adelaide River, to istny hit. Epicka walka właściciela lokalu z szarżującym krokodylem została zarejestrowana na wideo. Zobaczcie sami.

Niecodzienny pojedynek w Australii. Ruszył na krokodyla z patelnią
Mężczyzna przegonił krokodyla w niekonwencjonalny sposób (YouTube)

Wielu turystów podróżujących do Australii żyje w ciągłym strachu przed dzikimi i niebezpiecznymi zwierzętami, które do tej pory widzieli tylko w telewizji albo w ZOO. Miejscowi jednak po latach spotkań z ogromnymi pająkami czy wielkimi gadami przywykli już do australijskiej rzeczywistości i potrafią zachować zimną krew nawet w obliczu śmiertelnego zagrożenia.

Niezwykłym spokojem i opanowaniem wykazał się w ubiegłym tygodniu właściciel pensjonatu i restauracji Goat Island w miejscowości Adelaide River. Kiedy taras przy lokalu pełen był biesiadników, nagle na restauracyjnym podwórku pojawił się nieproszony gość – olbrzymi krokodyl. Mężczyzna, nie tracąc rezonu, ruszył na pojedynek ze zwierzęciem.

Całe starcie zostało nagrane przez jednego ze świadków. Reakcja właściciela wskazuje, że nie pierwszy raz uczestniczył w takiej sytuacji. Kai Hansen zszedł do 2,5-metrowego gada uzbrojony tylko w… teflonową patelnię.

Gdy tylko mężczyzna zbliżył się do zwierzęcia, ten ruszył na niego z otwartą paszczą. Wtedy senior dwukrotnie uderzył krokodyla w pysk. O dziwo, to wystarczyło, by zwierzę w pośpiechu się wycofało i pognało z powrotem do pobliskiej rzeki.

Zachowanie nieustraszonego restauratora spotkało się z aplauzem ze strony zgromadzonych w lokalu gości. Wideo w błyskawicznym tempie obiegło media społecznościowe, a sam Hansen stał się lokalnym bohaterem.

Nie powiedziałbym, że to codzienność, ale muszę zachować bezpieczeństwo i robić, co w mojej mocy. Nikt nie został ranny, a krokodyl otrzymał dobrą lekcję - Hansen powiedział we wtorek w rozmowie z "Daily Mail Australia".
Zobacz także: Ogromny krokodyl zaatakował turystę. Szokujące nagranie z Filipin
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić