Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Niecodzienny widok w Gdańsku. Akcja straży miejskiej w Kanale Raduni

8
Podziel się:

Przed nie lada zadaniem stanęli strażnicy miejscy z Gdańska. Funkcjonariusze z pomocą straży pożarnej uratowali życie bobra, który został uwięziony w Kanale Raduni. Ich akcja została nagrana, a wideo trafiło do sieci.

Niecodzienny widok w Gdańsku. Akcja straży miejskiej w Kanale Raduni
Strażnicy miejscy uratowali bobra (Facebook, Straż Miejska w Gdańsku)

Zgłoszenie telefoniczne dot. bobra dyspozytor otrzymał 7 maja w godzinach porannych. Zwierze miało potrzebować pomocy, gdyż zostało uwięzione w wodach Kanału Raduni w pobliżu ulicy Menonitów w Gdańsku. Wysokie ściany kanału oraz kraty po obu stronach koryta rzeki okazały się dla gryzonia przeszkodą nie do pokonania.

Strażnicy miejscy po przybyciu we wskazane miejsce bezskutecznie próbowali pomóc bobrowi. Bezsilność skłoniła ich jednak do wezwania wsparcia w postaci straży pożarnej. Strażacy w specjalnych strojach zeszli do koryta kanału, dzięki czemu zbliżyli się do zwierzaka na bliską odległość, która umożliwiła im złapanie go.

Strażakom udało się przeprowadzić skomplikowaną operację i uratować życie bobra. Cała akcja trwała kilkanaście minut. Spektakularne obrazki w formie filmu straż miejska opublikowała na Facebooku. Funkcjonariusze umieścili gryzonia w transporterze i przewieźli w pobliże Dolnej Bramy, gdzie wypuścili do akwenu wodnego.

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Czytelnik
7 miesięcy temu
Pisownia!!!!!!!!!!!!!! Akwenu wodnego
Ada
7 miesięcy temu
Strażnicy miejscy uratowali bobra - przed ogoleniem he he he
Rafałek
7 miesięcy temu
Pewnie z czajki przypłynął
Snajper
7 miesięcy temu
Wyrazy uznania dla Straży Miejskiej w Gdańsku. Świetna robota. Szkoda, że SM nie interweniowała, gdy na Osiedlu Młyniec na gdańskiej Zaspie zablokowano miejsca lęgowe jerzyków.
Duplomacja
7 miesięcy temu
Co za bezczele, oni domagają się rozwiązań dyplomatycznych gdy chcą pokazówki na cmentarzu, wzywają wydalonego ambasadora (?) na dywanik a w dpie mają swoje przestępstwa przeciwko ludzkości, agresję zbrojną, łamanie prawa,zbiorowe zabójstwa, grabieże, gwałty, uprowadzenia, niszczenie mienia. Chyba się nie wypłacą dlatego ktoś powinien położyć łapę na nich jak komornik. Gadka jak z cz. dpą w nocy chyba tylko sprawdzanie czy jeszcze zipie i kiedy kaniec strasznego "filma" (sezon Z)
gonzo
7 miesięcy temu
"Akwen wodny". Wracać do podstawówki, redaktory.
Sonia
7 miesięcy temu
Była to naprawdę skomplikowana akcja strażaków, zabrali bobra od koryta, może by tak strażacy teraz przeprowadzili podobną akcję przy rządzie.
Tia
7 miesięcy temu
A wystarczyło położyć odpowiednio pień lub grubą gałąź... No cóż. Ja do studzienki kanalizacyjnej włożyłem konar, po którym wspiął się sam.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić