VDB| 
aktualizacja 

Niedziele handlowe grudzień 2020. Zakupy po świętach. Czy 27 grudnia będzie niedziela handlowa?

3

Zbliżają się Święta 2020, a to sprawi, że już niedługo zwiększy się ruch w sklepach oraz galeriach handlowych. Ruch w obiektach handlowych będzie szczególnie duży ze względu na kwarantannę narodową w dniach od 28 grudnia do 17 stycznia. Czy w związku z tym niedziela, 27 grudnia, będzie niedzielą handlową?

Niedziele handlowe grudzień 2020. Zakupy po świętach. Czy 27 grudnia będzie niedziela handlowa?
Czy 27 grudnia będzie niedziela handlowa? (Unsplash.com, Markus Spiske)

Okres Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku to czas wzmożonego ruchu w sklepach oraz galeriach handlowych. W tym roku jednak może okazać się on wyjątkowo duży, ponieważ tuż po Świętach wprowadzono kwarantannę narodową. W związku z tym nastąpią znaczne ograniczenia życia społecznego w dniach od 28 grudnia do 17 stycznia. Stąd też, możemy spodziewać się szturmy Polaków na sklepy w celu zrobienia odpowiednich zapasów.

Niedziela, 27 grudnia. Czy zrobimy zakupy?

Na grudzień 2020 zaplanowany trzy niedziele handlowe - 6, 13 i 20 grudnia. Natomiast niedziela, 27 grudnia, będzie niehandlowa. Przypomnijmy, że zakupów nie zrobimy również w dniach 25 i 26 grudnia, ponieważ w Boże Narodzenie sklepy będą zamknięte.

Należy również pamiętać o ograniczeniach handlu w Wigilię, 24 grudnia. Zgodnie z prawem placówki handlowe muszą być w tym dniu zamknięte od godz. 14:00. Po tej godzinie obowiązują przepisy jak w niedzielę niehandlową.

Niedziela niehandlowa. Co będzie otwarte 27 grudnia?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami niedziela, 27 grudnia, będzie niehandlowa. W tym dniu będą otwarte tylko wybrane placówki handlowe. Wśród nich znajdują się: placówki pocztowe, apteki, sklepy osiedlowe (obsługiwane przez właściciela), stacje paliw, lokale gastronomiczne (ze względów sanitarnych możliwa jest sprzedaż wyłącznie na wynos lub na dowóz), kwiaciarnie oraz sklepy działające na zasadzie franczyzy, m.in. Żabka, Carrefour Express.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Matyja o szczepieniach. "Nie wolno nam słuchać szamanów" (WIDEO)
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić