Niedźwiedź wdarł się na posesję. Przegoniły go psy

2

Mieszkanka Braszowa w Rumunii przeżyła chwile grozy, gdy na jej posesję wdarł się niedźwiedź. Dziki zwierz jednak nie zdążył się rozgościć, ponieważ przegoniły go... trzy psy. Całe zdarzenie nagrały kamery monitoringu.

Niedźwiedź wdarł się na posesję. Przegoniły go psy
Niedźwiedź przepędzony przez psy. (stirileprotv.ro, tiktok)

Do zdarzenia doszło po godzinie 20:00, w dzielnicy Noua na obrzeżach Braszowa. Niedźwiadek przeskoczył przez ogrodzenie i wszedł na teren jednej z posesji. Nieświadoma niczego kobieta siedziała w tym czasie w ogrodzie, tuż obok dzikiego zwierzęcia.

Psy przegoniły niedźwiedzia

Na nagraniach zarejestrowanych przez kamery monitoringu widać, jak właścicielka domu spokojnie siedziała na sofie na tarasie. Przed niebezpieczeństwem zdążyły ją jednak ochronić psy.

Rozmawiałam przez telefon, myślałam, że psy do mnie idą, że się ze mną pobawią, a ja nawet głowy nie podniosłam i może to dobrze, bo inaczej bym się przestraszyła i wybiegła przed niedźwiedziem i prawdopodobnie wskoczyłby na mnie. Bardzo się bałam, bardzo się bałam - powiedziała kobieta w rozmowie z stirileprotv.ro.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Krab obiektem zainteresowania stada lwów. Zabawne nagranie z safari w RPA

Trzy psy kobiety, sznaucery, zaczęły szczekać i ścigać niedźwiedzia. Przestraszony zwierzak zaczął uciekać, przeskoczył szybko przez ogrodzenie i wrócił do lasu. Według lokalnej prasy, niedźwiedź miał około 2 lat.

Problem z niedźwiedziami wdzierającymi się na posesje jest coraz większy. Według lokalnych władz od początku maja w okolicach Braszowa zarejestrowano ponad sto telefonów pod numer alarmowy 112 tylko w sprawie niedźwiedzi. W ciągu ostatnich kilku dni miesiąca telefonów było nawet 10 dziennie.

Środki muszą zostać podjęte, obowiązkowo, [niedźwiedzie] muszą zostać przeniesione. Ratusz i instytucje państwowe muszą robić swoje - skomentowała dla stirileprotv.ro. mieszkanka Braszowa.

W większości przypadków nie udaje się zlokalizować niedźwiedzi. Zazwyczaj same odchodzą. Nie wykazują także większej agresji. Od początku roku z terenu powiatu braszowskiego przesiedlono tylko jednego osobnika.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić