To nie USA, to Zakopane. Niezwykłe nagranie trafiło do sieci

12

Na jednej z ulic w Zakopanem kamera zarejestrowała spacerującą niedźwiedzicę z trzema małymi niedźwiadkami. Wycieczka rodziny drapieżników nie była jednak bezcelowa.

To nie USA, to Zakopane. Niezwykłe nagranie trafiło do sieci
Niedźwiedzica z trzema małymi niedźwiadkami w Zakopanem. (YouTube, Tygodnik Podhalański)

Tygodnik Podhalański opublikował w sieci nagranie, na którym widać niedźwiedzicę z trzema małymi niedźwiadkami. W czwartek 4 listopada po godz. 23:00 zwierzęta udały się na spacer po ulicy Bogdańskiego w Zakopanem, prawdopodobnie w poszukiwaniu jedzenia.

Na krótkim wideo widać jak niedźwiedzica spaceruje ze swoimi małymi. Po chwili zauważa stojące nieopodal śmietniki. Niedźwiedzica najpierw je obwąchuje, a po chwili przewraca je łapą.

To już kolejny przypadek, gdy niedźwiedzie zbliżają się do domostw w poszukiwaniu jedzenia. Jak podaje Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" niedźwiedzie są wszystkożerne. Mogą aktywnie polować nawet na duże ssaki kopytne, nierzadko łapią także ryby - zwłaszcza w okresie tarła. Chwytają również gryzonie, płazy i owady. Chętnie zjadają też padlinę. 

Jesienią regularnie odżywiają się owocami i innym pokarmem roślinnym - owocami, żołędziami, korzonkami, bulwami, ziarnem zbóż - zwłaszcza owsa. Niedźwiedzie mogą także atakować zwierzęta hodowlane i wyjadać miód z pasiek.

Nie dokarmiaj dzikich zwierząt!

Niedźwiedzie mają tylko kilka miesięcy, aby zgromadzić rezerwy tłuszczu na czas zimowego snu. Specjaliści apelują jednak, by nie dokarmiać dzikich zwierząt.

Dokarmianie niedźwiedzi jest głupie, krótkowzroczne, sprowadza zagrożenie zdrowia a nawet życia na ciebie i innych turystów! Zabieraj wszelkie odpadki żywności i opakowania po żywności ze sobą, nie wyrzucaj ich w lesie, nie zostawiaj w koszach na śmieci w lesie i na parkingach przy lesie! To zwabia niedźwiedzie w obszary leśne intensywnie wykorzystywane przez ludzi w celach rekreacyjnych - czytamy na stronie Stowarzyszenia "Wilk".
Zobacz także: Chcesz wyjechać na Sylwestra? Lepiej się pospiesz. „Nawet 8 tys. za noc”
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić