Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Niemców wymiotło w Kołobrzegu. Media piszą o strachu

Ruchy wojsk Grupy Wagnera wpływają nie tylko na nasze poczucie bezpieczeństwa, ale również ruch turystyczny. Widzą to w Kołobrzegu. Liczba zagranicznych, głównie niemieckich wczasowiczów spadła o prawie 40 procent.

Niemców wymiotło w Kołobrzegu. Media piszą o strachu
W Kołobrzegu jest mniej turystów z Niemiec niż w poprzednich latach (PAP, Marcin Bielecki)

O sprawie pisze niemiecki dziennik Bild. Adam Hok, kierownik nowoczesnego hotelu uzdrowiskowego wskazuje, że ruch turystów zagranicznych spadł o 38 procent. Dotyczy to głównie niemieckich wczasowiczów.

Dlaczego jest ich tak mało? Hok podejrzewa, że stać możeza tym strach przed wagnerowcami. Niemcy wolą trzymać się z daleka od działań wojennych.

W Kołobrzegu mamy coraz mniej niemieckich turystów. Nie wiemy dokładnie, czy ci obawiają się bardziej Grupy Wagnera czy inflacji. Mimo to uważam, że nie ma się zupełnie czego bać. Polska jest w NATO. To bezpieczny kraj - podkreśla zarządca hotelu, zapraszając do naszego kraju wczasowiczów z Niemiec.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zagrożenie dla Polski? Były oficer reaguje na słowa Kaczyńskiego

Bild podkreśla, że mimo inflacji i ruchów Grupy Wagnera na granicy z Białorusią, Polska jest nadal wyjątkowo atrakcyjnym kierunkiem turystycznym.

Potwierdza to Konrad Guldon, dyrektor Polskiego Biura Turystycznego w Berlinie.

Polska jest i pozostanie bezpiecznym miejscem wypoczynku. Na wszystkich naszych plażach Morza Bałtyckiego doświadczamy relaksującej atmosfery. Uważam, że sezon mimo wszystko będzie owocny. Niemieccy turyści skorzystają m.in. z oferty last minute na wypoczynek w Polsce - przekazał Bildowi Konrad Guldon.

Niemcy zapewniają Polską o pełnym wsparciu

Dziennikarze Bilda wskazują, że Polska jest obecnie "rajem cenowym" w porównaniu do tego, co można zaobserwować np. w Niemczech.

Niemiecki rząd przekazał, że będzie w pełni wspierał nasz kraj w ewentualnej obronie jej wschodnich granic. Władze federalne wskazują jednocześnie, że Polska jest nadal bezpiecznym i ciekawym turystycznie krajem, który warto odwiedzić.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić