aktualizacja 

Niemcy. Eksplozja w publicznej toalecie. Dwie dziewczynki i kobieta ciężko ranne

35

We wtorek doszło do wybuchu w publicznej toalecie w niemieckiej miejscowości Halle. W wyniku eksplozji ciężko ranne zostały dwie dziewczynki w wieku 12 i 13 lat oraz 51-letnia kobieta. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że do incydentu mogło dojść na skutek zapalenia się butelek z dezodorantem w sprayu.

Niemcy. Eksplozja w publicznej toalecie. Dwie dziewczynki i kobieta ciężko ranne
W publicznej toalecie w Halle doszło do eksplozji (Getty Images)

Niecodzienny incydent miał miejsce we wtorek 27 września ok. godz. 18 w miejscowości Halle w środkowych Niemczech. Do wybuchu doszło w publicznej toalecie w budynku mieszkaniowo-usługowym na miejskim rynku. Poważne obrażenia odniosły dwie dziewczynki w wieku 12 i 13 lat. Ciężko ranna została także 51-letnia kobieta.

Eksplozja w Niemczech. "To raczej tragiczny wypadek"

Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że do wybuchu mogło dojść na skutek zapalenia butelek z dezodorantem w sprayu. – To raczej tragiczny wypadek niż celowe działanie – ocenił rzecznik policji w Halle. Nie jest jednak jasne, jak doszło do wypadku.

Po incydencie rynek został odgrodzony przez miejscową policję. Ewakuowano wszystkich w promieniu 100 metrów od centrum eksplozji. Mieszkańcom zalecono omijanie zagrożonego obszaru.

Poszkodowane w wybuchu dziewczynki oraz 51-letnia kobieta zostały błyskawicznie przetransportowane do szpitala. Jak donosi portal tagesspiegel.de, nadal przebywają w placówce medycznej, ale ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Niemieccy funkcjonariusze dokładnie sprawdzają okoliczności zdarzenia. Nie wiadomo, dlaczego w toalecie znalazły się butelki z dezodorantem w sprayu. Badana jest także przyczyna zaprószenia ognia.

Do eksplozji doszło w zabytkowym budynku. To dom patrycjuszowski z okresu późnego renesansu. W budynku znajdują się lokale usługowe oraz m.in. centrum informacji turystycznej.

Niecodzienny incydent w Niemczech. Grill wybuchł na balkonie

To kolejna w ostatnim czasie nietypowa eksplozja w Niemczech. W połowie sierpnia na balkonie jednego z mieszkań w Bawarii wybuchł grill gazowy. Właściciel trafił do szpitala z poparzeniami całego ciała. Mimo błyskawicznej akcji lekarzy nie udało się go uratować. Siedem innych osób, w tym dwóch ratowników, podtruło się gazem. Ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Obejrzyj także: Monachium: niemiecka policja w akcji

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić