Jakub Artych
Jakub Artych| 
aktualizacja 

Putin planuje kolejną wojnę? Niemcy ostrzegają i dają dowody

Jak poinformował minister obrony Niemiec, Rosja produkuje więcej broni, niż potrzebuje podczas wojny w Ukrainie i już zapełnia magazyny. Boris Pistorius ostrzega, że działania Władimira Putina nie są przypadkowe.

Putin planuje kolejną wojnę? Niemcy ostrzegają i dają dowody
Niemcy ostrzegają przed Rosją. "Magazyny się zapełniają" (GETTY, Sean Gallup)

Minister obrony Niemiec Boris Pistorius powiedział, że Rosja produkuje broń w ilościach większych niż jej potrzeby podczas wojny. Obecnie kompleks wojskowo-przemysłowy Federacji Rosyjskiej już pracuje nad zapełnieniem magazynów.

Pistorius podkreślił, że wraz ze wzrostem wydatków na broń i usprawnieniem gospodarki wojskowej "duża część lub część wyprodukowanej broni nie trafia już na front, ale właśnie do magazynów.

Teraz można być naiwnym i mówić, że on (Władimir Putin - red.) robi to tylko i wyłącznie przez ostrożność. Jako osoba sceptyczna powiedziałbym w tym przypadku, że on to robi ponieważ ma plany na kolejne wojny, lub może je mieć - powiedział niemiecki polityk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Deklaracja ws. broni jądrowej w Polsce. "Musi być jasna dla Rosjan"

Niemcy boją się wojny?

Minister obrony Niemiec nalega, aby siły zbrojne były "gotowe do wojny". Jak podkreślił, reformę rozpoczął od nowej struktury armii. Ma być gotowa jeszcze tej jesieni, w niecały rok po objęciu urzędu szefa obrony.

Celem jest odbudowa Bundeswehry w jej strukturach tak, aby była optymalnie przygotowana nawet na najpoważniejszy przypadek, (…) na wypadek wojny - powiedział dziennikarzom Pistorius.

Wśród zmian wprowadzanych przez rząd federalny jest przekształcenie cybernetyki i informatyki w pełnoprawną gałąź wojskową na równi z marynarką wojenną, siłami powietrznymi i lądowymi. Rząd federalny Niemiec zaplanował na bieżący rok wydatki na obronność w wysokości 73,41 miliarda dolarów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić