Niemcy. Pożar i eksplozja polskiej ciężarówki

12

Dramatyczne sceny rozegrały się w nocy z poniedziałku na wtorek na autostradzie A1 w Nadrenii Północnej-Westfalii. W płomieniach stanęła polska ciężarówka z łatwopalnymi chemikaliami. Doszło do eksplozji, a na jezdnię zaczęła wylewać się benzyna. Akcja gaśnicza trwała aż do rana.

Niemcy. Pożar i eksplozja polskiej ciężarówki
Na autostradzie A1 w Niemczech doszło do pożaru polskiej ciężarówki (zdj. poglądowe) (Getty Images)

Incydent z udziałem polskiej ciężarówki miał miejsce ok. godz. 2 w nocy w miejscowości Greven. Doszło do pożaru pojazdu przewożącego łatwopalne środki do dezynfekcji. Kiedy na miejsce przybyła straż pożarna, przyczepa zdążyła już doszczętnie spłonąć.

Strażacy opisują, że pożar ciągle przybierał na sile. W pewnym momencie miała miejsce eksplozja. Na jezdnię zaczęła wypływać benzyna.

Potężny pożar polskiej ciężarówki. Kierowca wyszedł z incydentu bez szwanku

Z wypadku wyszedł cało pochodzący z Polski kierowca ciężarówki. Udało mu się uniknąć obrażeń i oddalić się od pojazdu na bezpieczną odległość.

Gaszenie pożaru trwało aż do rana. Rzecznik niemieckiej straży pożarnej przekazał, że wodę na miejsce dostarczano beczkowozami. W akcji brało udział blisko 100 strażaków.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Polska ciężarówka spłonęła na autostradzie. Spore utrudnienia w ruchu

Przyczyna zaprószenia ognia nie jest znana. Pożar spowodował ogromne utrudnienia w ruchu. W celu usunięcia wraku ciężarówki i oczyszczenia jezdni odcinek autostrady A1 był zamknięty aż do popołudnia.

Obejrzyj także: Monachium: niemiecka policja w akcji

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić