Jan Manicki
Jan Manicki| 

Niemcy wstrząśnięci. Po 10 dniach ujawniono, co się stało w parku

299

Dramatyczne sceny rozegrały się kilkanaście dni temu w jednym z parków miejskich w Saksonii. Dopiero teraz sprawa ujrzała jednak światło dzienne. Napastnik zgwałcił kobietę i groził, że skrzywdzi jej dziecko.

Niemcy wstrząśnięci. Po 10 dniach ujawniono, co się stało w parku
Młoda matka została zgwałcona w parku. Napastnik zagroził jej skrzywdzeniem jej dziecka (zdj. poglądowe). (Getty Images)

Do zdarzenia doszło 1 maja w parku w miejscowości Chemnitz. Jak donosi "Bild", młoda matka wybrała się z samego rana z dzieckiem na spacer. Jej pociecha znajdowała się w wózku.

Zgwałcił młodą matkę w parku. Tuż obok w wózku leżało jej dziecko

Nagle do kobiety podszedł nieznajomy. – Zmusił ją do poddania się czynności seksualnej pod groźbą użycia przemocy fizycznej wobec dziecka – poinformował rzecznik saksońskiej policji Andrzej Rydzik.

Zaraz po napaści na tle seksualnym sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Dziecko w trakcie zdarzenia cały czas znajdowało się w wózku. Nie odniosło żadnych obrażeń.

Młoda kobieta została lekko ranna – dodał Rydzik, cytowany przez "Bild".

Niemcy. Policja poszukuje gwałciciela. Z ujawnieniem informacji czekano 10 dni

Dlaczego tak długo czekano z ujawnieniem informacji temat tego zdarzenia? Policja przez dziesięć dni próbowała na własną rękę znaleźć napastnika. Śledztwo jednak nie przyniosło rezultatów, dlatego zdecydowano się zwrócić o pomoc do potencjalnych świadków.

Według funkcjonariuszy sprawca ma od 20 do 25 lat i około 1,75 m wzrostu. Cechą charakterystyczną napastnika mają być pryszcze na twarzy. Ma oczy w kolorze niebieskim. W momencie zdarzenia sprawca miał na sobie czarne robocze spodnie, niebiesko-czarną kurtkę oraz czapkę z daszkiem.

Młoda matka słyszała wyraźnie w momencie zdarzenia szczekanie psa. Funkcjonariusze apelują do właściciela psa o zgłoszenie się na policję. Proszą także o kontakt wszystkich potencjalnych świadków.

Obejrzyj także: Monachium: niemiecka policja w akcji

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić