o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Niepokojące doniesienia z Chin. Delta zaczyna zbierać żniwo

48
Podziel się

W ośmiu chińskich regionach wykryto zakażenie wariantem Delta. Jest to największa jak dotąd fala zakażeń w tym kraju. Władze niektórych miast i prowincji zaostrzają środki zapobiegawcze.

Niepokojące doniesienia z Chin. Delta zaczyna zbierać żniwo
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)
bEEuVSgl

W poniedziałek państwowa komisja zdrowia Chin potwierdziła 55 zakażeń wariantem Delta. Łącznie w ciągu doby wykryto 98 nowych zakażeń, przy czym 43 z tych przypadków określono jako infekcje z zagranicy.

Wirus rozprzestrzenił się w Nankinu, gdzie 20 lipca wykryto skupisko infekcji na lotnisku. Pierwsze zarażone osoby to pracownicy czyszczący kabiny samolotu z Rosji. Od tego czasu wykryto łącznie 300 infekcji.

bEEuVSgn

Ale zarażenia rozprzestrzeniły się też na 7 innych regionów. Są to m.in. Pekin, Hubeiu, Junnan i na wyspa Hajnan na Morzu Południowochińskim.

Nowe restrykcje

W regionach wprowadzono restrykcje. W Jiangsu zamknięto salony gry w madżonga. W Pekinie niektóre szkoły proszą uczniów, by wrócili z letnich wakacji co najmniej 14 dni przed rozpoczęciem roku szkolnego, przypadającym 15 sierpnia. W Zhengzou i Kantonie władze apelują o zgłaszanie się na badania.

bEEuVSgt

Obecnie w Chinach kontynentalnych na COVID-19 choruje 1091 osób. Z tego 24 przypadki określono jako ciężkie. Władze ChRL nie zaliczają infekcji bezobjawowych do potwierdzonych przypadków choroby i nie podają ich łącznej liczby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEuVSgO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(48)
Myy
2 miesiące temu
W Chinach Delta to " Infekcje z zagranicy". Śmiechu warte. Chińczycy wypuścili tego wirusa, a teraz mówią, że to wirus z zagranicy!!! Pociagnąć Chiny do odpowiedzialności za tę pandemię!!!!
Polak
2 miesiące temu
Kocham wirusa.
Toja
2 miesiące temu
Fałszywy "Wirus covid-19 oraz jego mutacje" stał się narzędziem sprawowania władzy i pozyskiwania ogromnych korzyści finansowych. Określone środowiska nie są zainteresowane aby on zniknął bo wtedy nie będą mieli zysków i kontroli nad ludźmi. W dowolnym momencie będzie wyhamowywany i w dowolnym momencie będzie rozwijany. Będzie obecny przez cały czas do końca świata i 1 dzień dłużej. Nie zniknie.
bEEuVSgP
ananas
2 miesiące temu
Propaganda goebelsowska pazernych geszefciarzy szczepionkowych. Nie chodzi przecież o zdrowie ludzi tylko o niekończącą się plandemię i niebotyczne zyski karteli farmaceutycznych.
gfd
2 miesiące temu
niech sobie wypuszczą nowego wirusa
niepozbawiony...
2 miesiące temu
Swego czasu czytałem takie wyliczenia:gdyby ustawić strzelca z karabinem który strzelałby pojedynczymi strzałami non stop do Chińczyków to nigdy by Ich wszystkich nie powystrzelał::a tu Nasi mądrale robią sensację z 55- ciu zakażonych.Jednoznacznie panuje :pandemia głupoty"
zzz
2 miesiące temu
W chinach codziennie od roku podają te same liczby: 12 , 24 , 36, 48, 60, 72, 84, 96. Jak widać są to wielokrotności liczby 12.
niloo
2 miesiące temu
Info stare ,odgrzewany kotlet.
lamda
2 miesiące temu
55 zakażeń na prawie 1,5 miliarda ludzi? Czy ja śnię czytając jakie to żniwo?
Aj waj
2 miesiące temu
Delta nie chce oddać korony Lambdzie
Taaa
2 miesiące temu
Wiecie co jest najdziwniejsze, że mieszkający tam ludzie NIC o tym nie wiedzą
Piotr
2 miesiące temu
Poczekam na omegę buahaha
ZZA ODRY
2 miesiące temu
KTO TO JEST TOMASZ LATOS Z PiS, KTOS WIE ?? W TVN24 POWIEDZIAL, ZE POLSKA NALEZY DO LIDEROW UNII EUROPEJSKIEJ POD WZGLEDEM SZCZEPIEN !! PANIE LATOS ... TO JAK SIE MA NP. 52 % NIEMCOW ZASZCZEPIONYCH DWUKROTNIE, KTORYCH JEST 83 MILIONY - DO 17 % POLAKOW, KTORYCH JEST 36 MILIONOW ?? ZA CO CI PLACA, ZA OPOWIADANIE KLAMSTW PANIE LATOS ?? DRUGI MORAWIECKI ...
bEEuVSgH
Vector
2 miesiące temu
Zadaniem mass mediów jest sianie paniki. Z tego mają pieniądze.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić