Jakub Artych
Jakub Artych| 

Niepokojące sceny w Augustowie. Policjant się nie wahał

41

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Augustowie (woj. podlaskie). W pewnym momencie matka zatrzymała samochód na środku drogi, gdyż jej dziecko zadławiło się lizakiem. Na pomoc ruszył policjant, który uratował życie małej dziewczynce.

Niepokojące sceny w Augustowie. Policjant się nie wahał
3-latka zadławiła się lizakiem. Uratował ją policjant (Policja)

Do tych niebezpiecznych scen doszło na skrzyżowaniu w Augustowie. Sierżant Adrian Ziarko będąc po służbie bez chwili zastanowienia ruszył w kierunku kobiety, która zatrzymała samochód na środku drogi i trzymając w rękach córkę wołała o pomoc.

Jak się okazało, dziewczynka zadławiła się lizakiem i zaczęła się dusić. Policjant widząc dziecko niemogące zaczerpnąć powietrza, natychmiast przystąpił do działania.

Udrożnił dziewczynce drogi oddechowe, ułożył na dłoni i zaczął energicznie uderzać w plecy. Już po chwili 3-latka wykrztusiła lizaka, zaczerpnęła powietrza i zaczęła samodzielnie oddychać. Dzięki jego błyskawicznej reakcji wszystko skończyło się dobrze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wtargnęli nocą do sklepu. Maski z horroru miały zmylić kamery
Policjant znalazł się we właściwym miejscu i czasie udowadniając, że hasło "Pomagamy i chronimy" obowiązuje również po służbie - czytamy na stronie policji z Augustowa.

3-latka zadławiła się lizakiem. Powtórka z Czaplinka

Do niemal identycznej sytuacji doszło rok temu w Czaplinku w Zachodniopomorskiem. Policjant, jadąc radiowozem, zobaczył wołającą o pomoc kobietę. Obok niej na chodniku zauważył mężczyznę z małym dzieckiem na rękach.

Dziecko zadławiło się lizakiem, który oderwał się od patyczka i utkwił w drogach oddechowych. Policjant ruszył do działania, a potem podjął decyzję o szybkim przewiezieniu 2,5-latka do szpitala w Drawsku Pomorskim. Dziecko na szczęście jest całe i zdrowe.

Zobacz także: Policjant w czasie wolnym uratował dławiące się dziecko
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić