Zakaziła się dwoma wariantami koronawirusa. Lekarze nie wierzyli

9

W Austrii wykryto bardzo niepokojący przypadek zainfekowania koronawirusem. U 80-letniej kobiety wykryto zarówno jego południowoafrykański, jak i brytyjski wariant.

Zakaziła się dwoma wariantami koronawirusa. Lekarze nie wierzyli
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Salvatore Laporta)

Portal "The Sun" poinformował o niespotykanym przypadku pacjentki z Austrii. U 80-letniej kobiety wykryto zakażenie dwoma wariantami koronawirusa. W jej organizmie stwierdzono obecność zarówno szczepu brytyjskiego B117, jak i szczepu południowoafrykańskiego B1351.

Kobieta przebywa w szpitalu położonym w kraju związkowym Tyrol. Lekarze poinformowali, że ich pacjentka czuje się dobrze, zważywszy na okoliczności, w których się znalazła. Nie wiadomo, czy 80-latka była zaszczepiona, na co wskazywałby jej wiek.

Zakażona dwoma wariantami nie jest pierwszą taką pacjentką na świecie. Podobny przypadek wykryto już w Indiach. Według doniesień austriaccy uczeni badają około 20 nowych przypadków wariantu brytyjskiego, który może wykazywać dalsze cechy mutacji. Naukowcy sprawdzają również, czy nowy wariant jest bardziej zaraźliwy i odporny na szczepienia.

Koronawirus w Austrii

Austria nadal walczy z pandemią koronawirusa. Każdego dnia przybywa kilka tysięcy nowych zakażonych. Od początku pandemii wirusem zakaziło się tam około 523 tysiące osób, z czego 9151 zmarło. Szczepienia utknęły tam w martwym punkcie po zawieszeniu partii szczepionki AstraZeneca.

Zobacz także: Premier pyta, czy prywatna ochrona zdrowia ratuje. Lekarz: "Co jakiś czas trzeba znaleźć wroga"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić