Nieproszony gość w jednym z lubelskich mieszkań. Mieszkańcy oniemieli

8

Mieszkańcy jednego z bloków w Lublinie byli zszokowani, gdy znaleźli w swoim mieszkaniu nieproszonego gościa. W lokalu zadomowił się... skorpion.

Nieproszony gość w jednym z lubelskich mieszkań. Mieszkańcy oniemieli
Mieszkańcy Lublina znaleźli w swoim mieszkaniu skorpiona. (Facebook)

Mieszkańcy bloku przy ulicy Onyksowej w Lublinie nie mogli uwierzyć własnym oczom. W swoim mieszkaniu znaleźli prawdziwego skorpiona. Nie mieli pojęcia, skąd powszechnie uważany za niebezpiecznego pajęczak wziął się w ich lokum.

Nietypowy gość w lubelskim mieszkaniu

O nietypowej sytuacji poinformowała na Facebooku fundacja Epicrates, która pomaga bezdomnym zwierzętom egzotycznym. Organizacja wyjaśniła, że znaleziony w Lublinie okaz to przedstawiciel rodzaju Euscorpius, zwanego potocznie małym skorpionem drzewnym.

Jak skorpion mógł dostać się do mieszkania? Fundacja bierze pod uwagę kilka możliwości. Niewykluczone, że zwierzę uciekło lub zostało wyrzucone przez kogoś z sąsiedztwa. Możliwe także, że przybyło do Polski w bagażu kogoś, kto wrócił z egzotycznych wakacji.

Przedstawicieli rodzaju Euscorpius spotkać można bowiem w rejonach chętnie odwiedzanych turystycznie, m.in. na wybrzeżu Morza Śródziemnego - czytamy na profilu fundacji.

Czasami zdarza się także, że egzotyczne zwierzęta trafiają do Polski razem z transportem z owoców z innych krajów. Później mogą zostać przyniesione do mieszkania np. w reklamówce z zakupami.

Fundacja uspokaja, że jad tego gatunku skorpiona nie jest niebezpieczny dla ludzi. Zwierze trafiło pod opiekę Lubelskiego Egzotarium w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Agresywna sroka w akcji. Ptak zaatakował drona
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić