o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BJ
|

Rozpaczliwy apel leśników. Pokazali drastyczne zdjęcia

314
Podziel się

Leśnicy z Lasów Państwowych pokazali drastyczne zdjęcia, na których widać zwierzęta potrącone przez kierowców. Apel o ostrożność na drogach upubliczniono w mediach społecznościowych.

Rozpaczliwy apel leśników. Pokazali drastyczne zdjęcia
W okresie godowym zwierzęta częściej się przemieszczają. (Getty Images)
bESHrgeZ

Leśnicy przypominają, że w okresie godowym zwierzęta częściej się przemieszczają. We wrześniu łosie, sarny, wilki czy borsuki mogą pojawić się na jezdni w najmniej oczekiwanym momencie.

Dzikie zwierzęta migrują, intensywnie przemieszczają się, nie tylko w czasie okresu godowego, ale i dlatego, że nasz kraj generalnie jest mocno poszatkowany drogami, a miasta, miasteczka, wsie coraz bardziej rozbudowują się — czytamy na fanpage'u Lasów Państwowych.
bESHrgfb

Szczególnie ważne jest zachowanie ostrożności podczas jazdy przez las, pola uprawne czy nawet wzdłuż niewielkich zakrzaczeń. To tam najczęściej dochodzi do wypadków z udziałem dzikiej zwierzyny.

Pracownicy Nadleśnictwa Skrwilno (woj. kujawsko-pomorskie) opublikowali zdjęcia, na których widać skutki takich wypadków. Zaznaczyli, że najwięcej w regionie jest ich na drodze krajowej nr 10, na odcinku Sierpc-Lipno.

bESHrgfh
Zdejmując nogę z gazu i dostosowując prędkość do pory dnia, czy nocy, warunków atmosferycznych (śnieg, deszcz, mgła), ale także do otoczenia, dbamy o bezpieczeństwo swoje, swoich pasażerów i dzikiej zwierzyny — piszą leśnicy.
Zobacz także: Lasy Państwowe pochwaliły się znaleziskami w lesie. Te grzyby rozpozna tylko prawdziwy ekspert
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESHrgfC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(314)
Egon
3 miesiące temu
Wszystkiemu winien Tusk
BRS
3 miesiące temu
Kot Jarosława ma przydzieloną ochronę BORu, więc żadne auto go nie przejedzie.
Enter
3 miesiące temu
Na wschodzie lasy wycinane na potęgę... Nie ma reguły czy to park krajobrazowy czy też zwykły las. Samowolka dla biznesu aby posmarować dla urzędu... O wpuszczaniu chemii do rzek nie wspomnę
bESHrgfD
Robert
3 miesiące temu
Siatki montujcie w miejscach najczęstszych zdarzeń , i przepusty pod drogami , nad drogami . Tylko że; kasy szkoda ,; bo to nie wy się rozbijecie , bo nie wy bardzo prawdopodobnie możecie zginąć przy wypadku z łosiem , skoro tak wam zależy na zwierzętach to nie bić tu piany a brać się za robotę , organizować fundusze I przebudowę dróg.
Maria
3 miesiące temu
Lasy wycinane są na potegę wiekszosć to deweloperka i wille bogaczy ci dostają pozwolenia na wycinkę i budowę na cito.Ekologia po polsku idziesz do zus pierzesz papierek z numerkiem idziesz do urzędu papierek z numerkiem idziesz do przychodni papierek idziesz do banku papierek na poczte papierek ktore za chwilę wyżucasz.
Agila
3 miesiące temu
Do sera_ nie siedzę w fotelu, ale też jeżdżę i jak na razie to widzę wycinki, drogi, może na wschodniej stronie macie sadzenie lasów.
Aga75
3 miesiące temu
Rozpaczajcie sobie. Jesteście spółką skarbu państwa, może przeciętniacy każą wam wycinać lasy, a może wasi rządzący? Wykonujecie tylko polecenia a nie to co jest dobre dla ludzi, zwierzaków i przyrody.juz jeden głupoty gadał i pokazywał w słoiku też głupoty.
Agila
3 miesiące temu
Teraz apelujecie?trzeba myśleć zanim powycinaliscie lasy!kasa się liczy a nie to co dobre dla zwierzaków😠😾 myślenie boli w tym kraju
Pałalina22
3 miesiące temu
Jak ogłosili pandemię to wszyscy rzucili się na papier toaletowy, zamiast swoimi rękami sobie wycierać klocka! Przestańcie kupować papier toaletowy i meble, wtedy przestaną wycinać lasy! Trzymajcie też wszystko na podłodze, a nie w regałach! Śpijcie na podlodze, a nie na łóżku! Nie korzystajcie panie-biurwy z biurek, tylko z podlogi! I czasem nie kupujcie kartonów do przechowywania garów i ciuchów!!! Nie drukujcie na kartkach, tylko na zeschniętych liściach zapisujcie! I kartony też są z drzewa! Zacznijcie od dzisiaj podcierać się rękami, nie używając papieru toaletowego! Powodzenia życzę! Obyśmy wygrali i witali się od jutra tylko brązowymi rączkami :-)
Qwerty
3 miesiące temu
A jak chcemy żeby nie wycinali lasów to się śmieją i piły ostrzą. Leśnicy
C.B
3 miesiące temu
Oczywiście tylko nasz kraj jest gęsto poszatkowany drogami a miasta,miasteczka i wsie się rozbudowują,a może u nas robi się rezerwat dzikiej przyrody a my powinniśmy wrócić do mieszkania w lasach, w jaskiniach,w ziemiankach itp. żeby niemcy,francuzi icała zachodnia europa przyjeżdżała oglądać dzikie zwierzęta i dzikich ludzi. Najlepiej od wisły na wschód wszystko wyburzyć i wszędzie zasadzić las. A żeby rolnik mógł zaorać ziemię to dopuszczone będzie tylko jak będzie sam ciągnął pług
Pałalina22
3 miesiące temu
Jak ogłosili pandemię to wszyscy rzucili się na papier toaletowy, zamiast swoimi rękami sobie wycierać klocka! Przestańcie kupować papier toaletowy i meble, wtedy przestaną wycinać lasy! Trzymajcie też wszystko na podłodze, a nie w regałach! Śpijcie na podlodze, a nue na łóżku! I czasem nie kupujcie kartonów do przechowywania garów i ciuchów!!!! Bo kartony też są z drzewa! Zacznijcie od dzisiaj podcierać się rękami, nie używając papieru toaletowego! Powodzenia życzę! Obyśmy wygrali i witali się od jutra tylko brązowymi rączkami :-)
mgolabek
3 miesiące temu
To dlaczego jeszcze polują na zwierzęta, skoro tak je kochają ?!
bESHrgfv
Julcocha
3 miesiące temu
Niektórzy powinni być wrzuceni do klatki z dzikami albo łosiami, tak mądrze się wypowiadają, że nie daje rady tego czytać
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić