Niesamowite odkrycie w Pompejach. Zdjęcia obiegły świat

9

Wykonany z brązu, cyny i żelaza rydwan został odkopany na obrzeżach Pompei. Znalezisko odkryto w willi Civita Giuliana, a pochwalił się nim miejscowy park archeologiczny.

Niesamowite odkrycie w Pompejach. Zdjęcia obiegły świat
Rydwan odnaleziony w Pompejach (Facebook)

To odkrycie robi wrażenie! "Odnaleźliśmy duży, czterokołowy rydwan. Jest wykonany z brązu, cyny i żelaza" - napisano na Facebooku parku archeologicznego w Pompejach.

Rydwan ma zachowane żelazne elementy oraz piękne dekoracje z brązu i cyny. Zmineralizowane są pozostałości drewna. Widoczne są też odciski materiałów. Prawdopodobnie pochodzą od lin, które utrzymywały dekoracje kwiatowe. Znalezisko jest w świetnym stanie.

W 2018 roku w pobliżu tego miejsca znaleziono szczątki trzech koni. Jeden z nich był w zaprzęgu. Rydwan jest powiązany z tamtym odkryciem.

Jest to o tyle wyjątkowe znalezisko, że wnosi dodatkowy element do historii Villa Civita Giuliana. Pomaga to zrozumieć starożytny świat, a także to, jak wyglądało życie codzienne. Co istotne, do tej pory we Włoszech nie znaleziono rydwanu w tak dobrym stanie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Pompeje to miasto, które w wyniku erupcji Wezuwiusza, niemal zniknęło z powierzchni. Odkrycia w tej części Włoch są bardzo cenne. Dario Franceschini, włoski minister kultury, zapowiedział, że pozostało jeszcze do zbadania 20 hektarów terenów, na których istniały Pompeje.

Zobacz także: Za 3 dni zmiana pogody. Nowa prognoza z IMGW
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić