o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
DKP
|

Niesamowite odkrycie w Pompejach. Zdjęcia obiegły świat

8
Podziel się

Wykonany z brązu, cyny i żelaza rydwan został odkopany na obrzeżach Pompei. Znalezisko odkryto w willi Civita Giuliana, a pochwalił się nim miejscowy park archeologiczny.

Niesamowite odkrycie w Pompejach. Zdjęcia obiegły świat
Rydwan odnaleziony w Pompejach (Facebook)
bESJcJkl

To odkrycie robi wrażenie! "Odnaleźliśmy duży, czterokołowy rydwan. Jest wykonany z brązu, cyny i żelaza" - napisano na Facebooku parku archeologicznego w Pompejach.

Rydwan ma zachowane żelazne elementy oraz piękne dekoracje z brązu i cyny. Zmineralizowane są pozostałości drewna. Widoczne są też odciski materiałów. Prawdopodobnie pochodzą od lin, które utrzymywały dekoracje kwiatowe. Znalezisko jest w świetnym stanie.

W 2018 roku w pobliżu tego miejsca znaleziono szczątki trzech koni. Jeden z nich był w zaprzęgu. Rydwan jest powiązany z tamtym odkryciem.

bESJcJkn

Jest to o tyle wyjątkowe znalezisko, że wnosi dodatkowy element do historii Villa Civita Giuliana. Pomaga to zrozumieć starożytny świat, a także to, jak wyglądało życie codzienne. Co istotne, do tej pory we Włoszech nie znaleziono rydwanu w tak dobrym stanie.

Pompeje to miasto, które w wyniku erupcji Wezuwiusza, niemal zniknęło z powierzchni. Odkrycia w tej części Włoch są bardzo cenne. Dario Franceschini, włoski minister kultury, zapowiedział, że pozostało jeszcze do zbadania 20 hektarów terenów, na których istniały Pompeje.

bESJcJkt
Zobacz także: Za 3 dni zmiana pogody. Nowa prognoza z IMGW
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESJcJkO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Donio
9 miesięcy temu
A ile to miało kuni mechanicznych?
hehehe
9 miesięcy temu
Jak to mówią nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Dzięki temu wybuchowi wulkanu zachował się rydwan. Ciekawe jak ta zasada zadziała na rządy pis. Co dobrego może z nich wyniknąć?
23dd3
9 miesięcy temu
Ta barka Mojżesza ?
bESJcJkP
vvv
9 miesięcy temu
Kościół pewnie powie ,że to boski pojazd.
katmandu
9 miesięcy temu
niesamowite wrażania, nastroje, style. Co ciekawe około 100 lat temu wszyscy na ulicy byli elegancko ubrani, szczupli, trzymali się prosto. Wszyscy mężczyźni w kapeluszach. Lokalnie. Srebrne naczynia(i miedziane) dezynfekują.
Danuta
9 miesięcy temu
Tylko koni żal
Jarek
9 miesięcy temu
Super znalezisko
Evs
9 miesięcy temu
Tam nie było szczątków koni jedynie puste przestrzenie...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić