Natalia Bogucka| 

Samotnie opłynął Atlantyk. Zrobił to jako najstarsza osoba na świecie

10

70-letni Frank Rothwell z Wielkiej Brytanii został najstarszą osobą, która samotnie przepłynęła Atlantyk w wioślarskim wyścigu "The Talisker Whisky Atlantic Challenge". W ciągu 56 dni pokonał trasę 4800 km i zebrał na cele charytatywne ponad milion funtów. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Samotnie opłynął Atlantyk. Zrobił to jako najstarsza osoba na świecie
70-letni Frank Rothwell samotnie przepłynął Atlantyk

70-letni Brytyjczyk przepłynął 4800 km z Wysp Kanaryjskich na Antiguę na Karaibach. Dokonał tego w ciągu 56 dni, 2 godzin i 41 minut, co najmniej tydzień przed planowanym terminem.

Frank Rothwell został najstarszą osoba, która samotnie przepłynęła Atlantyk w wioślarskim wyścigu "The Talisker Whisky Atlantic Challenge". Celem jego wyprawy było zebranie pieniędzy na cele charytatywne.

70-latek zebrał 5 mln zł na walkę z Alzheimerem

Mężczyźnie udało się osiągnąć swój cel i zebrać ponad milion funtów (ponad 5 mln zł) na walkę z Alzheimerem. Z powodu tej choroby stracił swojego szwagra.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rothwell spodziewał się, że podróż potrwa od 60 do 90 dni, ale chciał dotrzeć na Antiguę w Walentynki, aby spotkać się z żoną Judith, z którą jest od 50 lat. Brytyjczyk podkreślał, że podczas wyprawy bardzo za nią tęsknił i stwierdził, że "wioślarstwo jest bardzo nudne".

70-latek mówił, że jego motto to "Nigdy nie jesteś za stary!". Uwielbia wyzwania - pływał własnym jachtem dookoła świata w latach 2000-2003 i wspiął się na Kilimandżaro w 2006 r. W 2017 r. spędził 5 tygodni na bezludnej wyspie w programie telewizyjnym, a wcześniej został 10. osobą, która kiedykolwiek opłynęła Amerykę Północną i Południową.

Zobacz także: Niezwykłe odkrycie u wybrzeży Szkocji. Porównywane jest do ''szkockich Pompei''

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić