Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Ma 116 lat. Zakonnica wygrała z COVID-19

12

116-letnia francuska zakonnica pokonała koronawirusa. Jest najstarszą osobą w Europie, która wygrała walkę z COVID-19. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Ma 116 lat. Zakonnica wygrała z COVID-19
116-letnia siostra Andre pokonała COVID-19. (YouTube)

Francja. 116-letnia zakonnica wygrała z koronawirusem

Siostra Andre z Tulonu pokonała koronawirusa. 116-letnia zakonnica jest uznawana za najstarszą obywatelkę Europy i drugą pod względem wieku kobietę na świecie. Sto siedemnaste urodziny będzie obchodzić 11 lutego.

Siostra Andre jest szarytką. Należy do Zgromadzenia Sióstr Świętego Wincentego a Paulo. W młodości pracowała też w szpitalu i jako guwernantka. Według przekazanych przez "Vatican News" informacji obecnie siostra mieszka w domu spokojnej starości pod Tulonem.

Zakażenie koronawirusem u 116-letniej francuskiej zakonnicy wykryto w połowie stycznia tego roku. Chorowała na COVID-19 podobnie jak większość pensjonariuszy domu opieki - zakażenie wykryto u 80 na 88 osób. Na szczęście jej organizm był na tyle silny, że szybko pokonała chorobę.

Nawet się nie zorientowałam, że to [COVID-19 - przyp. red.] przeszłam - powiedziała w wywiadzie, jakiego udzieliła gazecie "Var-Matin".
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić