Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

Niesiołowski chwali rodzinę Lityńskiego. "Dudę należy bojkotować"

55
Podziel się:

Stefan Niesiołowski skomentował decyzję rodziny zmarłego Jana Lityńskiego o ewentualnym nieprzyjęciu odznaczenia Orderu Orła Białego z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Rodzina Jana Lityńskiego oświadczyła, że jeżeli prezydent Andrzej Duda zdecyduje się na uhonorowanie zmarłego opozycjonisty z PRL, to ona tego wyróżnienia nie przyjmie.

Niesiołowski chwali rodzinę Lityńskiego. "Dudę należy bojkotować"
Stefan Niesiołowski chwali rodzinę Jana Lityńskiego (PAP)

Dlaczego rodzina nie chce przyjąć orderu? Żona Jana Lityńskiego stwierdziła, że jej mąż nie zgodziłby się na przyjęcie odznaczenia nadanego mu przez obecnego prezydenta.

Janek nie przyjąłby jakiegokolwiek odznaczenia od tego prezydenta - powiedziała Elżbieta Bogucka w rozmowie z Polsat News.

Niesiołowski chwali rodzinę Lityńskiego

Z wielkim uznaniem na decyzję Lityńskich zareagował Stefan Niesiołowski. Wielokrotny poseł apeluje o to, by nie przyjmować odznaczeń od prezydenta Andrzeja Dudy.

Nie przyjmować orderów od Dudy (...) "Lit" przez całe prawie dorosłe życie walczył o wolną i demokratyczną Polskę. (...) Dokładnie odwrotnie postępował p. Duda, przynajmniej odkąd został działaczem PiS-u, nieznane mi są wcześniejsze przejawy jego aktywności obywatelskiej i demokratycznej. Jako "bezobjawowy" prezydent podpisywał ustawy likwidujące w Polsce demokrację, działał na rzecz pisowskiej dyktatury i umacniał reżim. (...) Dlatego dobrze się stało, że decyzją rodziny nie uda mu się "podczepić się" pod wspaniałą postać Janka. Pana Dudę należy bojkotować, tak jak nie należy kolaborować z tym reżimem - pisze były poseł PO na Facebooku.

Stefan Niesiołowski przekonany jest o tym, że po zmianie na urzędzie prezydenta Polski Jan Lityński zostanie odznaczony, ponieważ swoim życiorysem w pełni na to zasłużył.

Nadejdzie dzień, że prezydent wolnej Polski wszystkich Polaków, a nie jednej partii przyzna Mu najwyższy order, na który bohaterski Jan Lityński „Lit” całym swoim życiem w pełni zasłużył. Z całego serca dziękuję Rodzinie Janka, za wspaniałą dzielną patriotyczną postawę. Nie oceniam nikogo, kto w takiej lub podobnej sytuacji postąpił inaczej, ból i cierpienie po stracie najbliższej osoby, jest niewymierny i nieporównywalny z niczym. Ale myślę, że Lit uśmiechnął się tym swoim charakterystycznym trochę kpiącym uśmiechem, jak się dowiedział o postawie swoich najbliższych. Na ręce Kochanej Eli chciałbym przekazać słowa najwyższego szacunku, uznania i poparcia - komentuje Stefan Niesiołowski.

Zobacz także: Jan Lityński nie żyje. Policja ujawnia szczegóły akcji na rzece Narew

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(55)
plazowicz
rok temu
no no jurny Sztefek sie odnalazl hahahahaha
Bzyk.
rok temu
Nie sioło ski zna się na, no wiadomi owadach.
zonk
rok temu
jurny Stefan znów nadaje, a myślałem że mu mirabelki zaszkodziły
JOOO
rok temu
SREFAN JAk TO WYRO NAPRAWIONE ??
Zdziwiony
rok temu
Jurny autorytet Stefan zabrał glos !? 😵😵😵
AntyLeming
rok temu
Gdzie jest 250 mld z Vatu ? Gdzie 150 mld z OFE ? No gdzie koledzy z PO ? A było tak dobrze, mieliśmy drugą Irlandię ludzie wracali z zagranicy, pielęgniarki, policjanci i nauczyciele zarabiali godne pieniądze, powstawały nowe miejsca pracy, powstawały nowoczesne technologie, elektrownie. Przyszedł pis i wszystko szlag trafił Średnioroczne zyski PKN Orlen: PiS = 6 mld , PO = 0,3 mld  20 razy wyższe zyski , lub daje to 20 lat różnicy , żeby PO osiągnęło wynik PiS !!! Kto lepiej zarządza firmą ??? Gdzie jest 250 mld z Vatu ? Gdzie 150 mld z OFE ? No gdzie koledzy z PO ? Roczne dochody budżetu: PiS = 400 mld , PO = 280 mld , kto lepiej zarządza państwem ? Każdy szef firmy skakałby z radości notując wzrost dochodów o ponad 30% !!! mimo Covid 19 i kryzysu pandemicznego wpływy z VAT, mimo obniżonego o 10% CIT i obnizki PIT wieksze o prawie 90 milardow niż 2015 r za rządów P(eł)O... Pamietam jak PO sprzedawało CIECH kluczykowi A ten w rok zarobił tyle ile zapłacił. Niech mi ktoś powie dlaczego sprzedali ??? To będzie kosztowało tylko 0.0001% tego co za rządów PO ukradziono podatników Roczne wydatki na służbę zdrowia: PiS = 110 mld , PO = 70 mld , kto lepiej zarządza państwem ? wzrost wydatków o ponad 40 mld zł , to jest ogromny sukces. Kochane Lemingi, proszę nie jarajcie się tym dobrodziejstwem pupilka III RP , broniącego środowiska przywilejów postkomuny. Czym jest 0,12 mld do dodatkowych wygospodarowanych 40 mld zł rocznie ! Myślenie nie boli drogie lemingi 😁😁😁
Jurek
rok temu
Co żona na Jurnego Stefana ?
Stefek
rok temu
Portal promuje Jurnwgo Stefana ? 😵
tom
rok temu
racja nie traktowac powaznie
Renia
rok temu
Ogier przemowil
el-ka
rok temu
To już nie pierwszy przypadek odmowy przyjęcia odznaczenia od Dudy. Jakkolwiek ,by oceniać pana Niesiołowskiego,to w tym przypadku miał rację.
obs
rok temu
Niesiołowski ! nie martw się ! tobie nie przyznają,a chętnie byś przyjął,nieprawdaż ?
hehe
rok temu
Przykleił się Anżej okrętu i krzyczy...Płyniemy !!!
lek
rok temu
Tak, odznaczenia można przyjmować tylko od osób, którzy sprzedali połowę Polski obcym.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić