o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Jolanta Kwaśniewska nie może narzekać. Co miesiąc wpada pokaźna sumka

119
Podziel się

Jolanta Kwaśniewska przez 10 lat pełniła funkcję pierwszej damy. Wiadomo, ile wynosi emerytura żony byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Jolanta Kwaśniewska nie może narzekać. Co miesiąc wpada pokaźna sumka
Jolanta Kwaśniewska nie może narzekać na emeryturę. (AKPA)
bECelVFh

Jolanta Kwaśniewska w 1995 roku została pierwszą damą RP. Pełniła tę funkcję przez kolejnych 10 lat, kiedy jej mąż Aleksander Kwaśniewski był prezydentem. W historii zapisała się jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych żon polskich prezydentów.

Była pierwsza dama ma wykształcenie wyższe. Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Próbowała nawet zdać egzamin na aplikację sędziowską. Kierunek swojej kariery zmieniła po wyborach prezydenckich w 1995 roku. Od tego momentu w pełni poświęciła się pełnieniu roli pierwszej damy. Od tego czasu jej głównym zajęciem było prowadzenie fundacji charytatywnej "Porozumienie bez barier".

bECelVFj

Emerytura Jolanty Kwaśniewskiej

Jolanta Kwaśniewska skończy w tym roku 66 lat. Jak informuje "Super Express", była pierwsza dama zawsze podkreślała, że bardzo ważna była dla niej wysokość przyszłej emerytury. Okazuje się, że dzięki samodzielnemu płaceniu za składki ZUS gdańszczanka może spać spokojnie. Jej świadczenie może robić wrażenie, gdyż co miesiąc na jej konto wpływa 2,5 tys. złotych - podaje "Super Express".

To suma większej od średniej krajowej. Według danych podawanych przez ZUS w marcu zeszłego roku przeciętna emerytura kobiety wynosiła 2 002,66 zł.

bECelVFp
Zobacz także: Ofiary COVID-19. "Jak wymarcie sporego miasta"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECelVFK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(119)
Zmzm
6 miesięcy temu
Jeżeli to jest pokaźna sumka to ja jestem baletnica
Irman
6 miesięcy temu
Pienadzem Duszy nie nakarmisz ,starosc i pieklo za zaslugi ogolne.
zzz
6 miesięcy temu
joanna..."Zawsze była blisko Polaków, tych starszych i młodych." Młodym - radziła jak się zachować przy stole , jakich sztućców do czego używać,trochę starszym - jak się modnie ubierać i dbać o cerę,a emerytom - gdzie warto pojechać na wczasy za granicę *)super poczynania...jedno trzeba przyznać na fotelu pierwszej damy odnalazła się bezbłędnie ,ale zasługi to trochę na wyrost.
bECelVFL
Johnson
6 miesięcy temu
A Bolek dostaje 2x więcej i ciągle płacze, że ledwo koniec z końcem wiąże.
Gucio
6 miesięcy temu
Pismak który napisał te wypociny musiał być na haju...
8787
6 miesięcy temu
Lemingi! To nie emerytura, tylko dodatek. A ile ukręciła na fundacjach i machlojach męża to nikomu uczciwemu takie sumy nawet się nie śnią.
czerwony misj...
6 miesięcy temu
Ludzie nie macie pojęcia kim byli przodkowie tych ludzi. Polska powinna wykluczyć ich ze swego narodu jako nie godnych. Tymczasem ponoszą się w luksusie.
Abdulach
6 miesięcy temu
Tyle mam socjalu od Pani Angeli!
red_garlic
6 miesięcy temu
Ona nie musi pracować. O dostatnie życie postarał się mężuś. Józek Oleksy dokładnie scharakteryzował sposób zarabiania kapustki przez Olusia podczas rozmowy z Guzowatym.
Lgtb
6 miesięcy temu
I ona i inni "biedni" dostana dodatki do emerytur typu 14tka i bez podatku ja nie bo całe zycie harowałam i od wszystkiego doprowadzałam skladki
Jurek
6 miesięcy temu
Jeśli to prawda to jesteśmy dzikim krajem, ale mafia ma się dobrze.
marek
6 miesięcy temu
jestem ciekawy co by powiedzieli o mojej 45 letniej prscy
oooo
6 miesięcy temu
ona żywi sie swoja fundacja, jak kazdy kto zaklada fundacje... widac to pozniej po mrowkach melonach....
bECelVFD
za te kase
6 miesięcy temu
to i ja bym do Szwajcarii na narty jechal non stop
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić