Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Ojciec się jej wyparł, ale dopięła swego. Teraz chce tytułu księżniczki

35
Podziel się

Batalia sądowa z udziałem Delphine Boël toczy się od lat. 52-latka najpierw zdołała udowodnić, że jest biologiczną córką króla Belgii. Teraz domaga się prawa do posługiwania się tytułami, które przysługują ślubnym dzieciom władcy. Wiadomo, kiedy zapadnie ostateczny werdykt.

Ojciec się jej wyparł, ale dopięła swego. Teraz chce tytułu księżniczki
Delphine Boël jest nieślubną córką króla Belgii Alberta (Getty Images, Olivier Matthys , Contributor)
bCXFuysB

Delphine Boël jest znaną belgijską rzeźbiarką. 52-latka przyszła na świat w wyniku pozamałżeńskiego romansu swojej matki, baronowej Sybille de Selys Longchamps i króla Belgii Alberta II.

Delphine Boël od dawna domagała się od króla, aby uznał ją jako biologiczne dziecko. Udało jej się osiągnąć cel dopiero po ponad 20 latach starań. Monarcha, który abdykował w 2013 roku, ostatecznie został zmuszony przez sąd do udziału w badaniach DNA. Potwierdziły one ostatecznie, że artystka jest córką Alberta II.

bCXFuysD

Delphine Boël ma prawo do nazwiska i tytułów królewskich?

Delphine Boël domaga się prawa do używania nazwiska biologicznego ojca, czyli Koburg. Mimo że sam Albert II nie wyraża na to zgody, artystka walczy przed sądem również o zgodę na posługiwanie się tytułami "jej królewska wysokość" oraz "księżniczka Belgii".

Zobacz też: Próba zamachu na króla. W sprawę rzekomo zamieszane było MI5

bCXFuysJ

Jak podaje "The Guardian", sąd wyda ostateczny wyrok w sprawie 29 października 2020 roku. Artystkę reprezentuje mecenas Marc Uyttendaele. Prawnik tłumaczył w rozmowie z mediami, że jego klientka pragnie być po prostu traktowana na równo z innymi dziećmi Alberta II.

Te tytułu należą się jej tak jak innym dzieciom króla Alberta. Moja klientka nigdy nie miała innego zamiaru, niż bycie traktowaną dokładnie tak samo jak inne dzieci króla, jej bracia i siostry – wyjaśnił Marc Uyttendaele w rozmowie z portalem "The Guardian".
bCXFuyte
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(35)
Sabat
1 tyg. temu
I prawidłowo , "pan król" uważa sie za bóstwo :) to nie te czasy ! Zrobiłeś dziecko to bądż gno.. odpowiedzialny za swoje poczynania ,średniowiecze sie skończyło czas odpowiadać za swoje czyny :)
Dannnio
1 tyg. temu
Spadek, spadeczek, spadunio ;) Walcz kobieto - należy Ci się
Asiu
1 tyg. temu
I slusznie popieram ! Udział w majątku też!
bCXFuytf
atc
1 tyg. temu
A na początku jakie bajeczki opowiadała, że ona "chce jedynie znać prawdę". Potem się okazuje, że chce i tytułów, a jako "jej prawie królewska mość" spyta, co z "jej" kasą i posiadłościami.
Ania
1 tyg. temu
Kobieta ma prawo do nazwiska ojca i do wpisania go w swoją metrykę. Ale jest córką Alberta a nie córką Króla jako funkcji. I jest z nieprawego łoża - czyli po prostu nieślubna. Nie jest nawet uznana przez króla (chodzi o uznanie za dziedzica i uznanie praw rodziny królewskiej a nie uznanie ojcostwa). Nie ma więc prawa do statusu dziecka małżeńskiego, a co za tym idzie do stanowiska i tytułu. Ani do dysponowania majątkiem królestwa przynależnym do dyspozycji członkom rodziny królewskiej z racji funkcji i urodzenia (! w związku małżeńskim i to z królową a nie wcześniej, później czy w trakcie z kimś innym). Bo majątek królewski nie jest majątkiem prywatnym ale królewskim. Może się co najwyżej upomnieć o zachowek po śmierci biologicznego ojca, ale i tak tylko z jego prywatnego majątku. I przypominam, że nie jest wina Królowej ani Książąt, że ta pani jest dzieckiem nieślubnym. Co więcej, nie tylko decyzją biologicznego ojca się takim dzieckiem stała, a jej mama z pełną świadomością też się do jej statusu przyłożyła.
Najnowsze komentarze (35)
AgnesKa
7 dni temu
Panna Jon Snow
zulu
7 dni temu
jak dziecko było lewe to żadnych praw do tytułów nie było, ale w tych czasach jak się chłopa za babę uznaje ....
tomi
7 dni temu
Każdy chce być księciem lub księżniczką tylko robić nie ma komu.
mpo
7 dni temu
Dzieciska spoza legalnego związku króla zawsze były bekartami, pozbawionymi praw do tytułów szlacheckich. Ale teraz ma być nowocześnie.
jaca
1 tyg. temu
No i git
6/9
1 tyg. temu
a jak dostanie to czego chce to zechce zostać królową
naiwność ?
1 tyg. temu
Brak zgody na dziedziczenie tytułów bo jest dzieckiem z nieprawego łoża . Tylko lewacki sąd może pominąć panujące od setek lat zasady i przyznać jej prawo do dziedziczenia .
Tu i teraz
1 tyg. temu
jest nieślubnym dzieckiem...nic jej się nie należy chyba że ojciec postanowi inaczej
bCXFuysX
prawda !
1 tyg. temu
Nie tylko tytuły jej się należą , ale też udział w spadku. I o to pewnie w tym chodzi .
ANNA
1 tyg. temu
MA PRAWO DO TYTULOW, JESTJEGO CORKA.
To puste
1 tyg. temu
Tytuły . Jakie to puste !! Co jest innym człowiekiem jak ma tytuł ??? Bądż człowiekiem dla człowieka a nie jakieś tytuły a w sercu cham !!!! Co ci ludzie mają w tych głowach ?? Tytuły i coooo ??
??
1 tyg. temu
Ojciec winien uderzyć się w piersi i wynagrodzić swojemu dziecku brak ojca, chociaż rana jest zbyt głęboka to jednak uznanie swojej winy byłoby w jakimś stopniu rehabilitacją.
The Red Pills
1 tyg. temu
Właśnie dlatego uważam że mężczyźni powinni używać własnych prezerwatyw jeśli już koniecznie muszą uprawiać seks. A i tak sądzę że najlepszym rozwiązaniem jest MGTOW. Po co narażać się na niepotrzebny stres i problemy jakie ma teraz ojciec tej kobiety ? To się nie opłaca.
Abella
1 tyg. temu
Ta kobieta nie na godności i szacunku do samej siebie. Tymi tytułami zapewne chce leczyć swoje kompleksy spowodowane posiadaniem puszczalskiej matki i brakiem miłości od ojca.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić