Bogdan Kicka| 

"Niespodzianki" w lasach. Leśnicy proszą o pomoc

24

Jak tak można?! To jedyne słowa, które nasuwają nam się na myśl, kiedy patrzymy na post opublikowany przez Nadleśnictwo Łopuchówko. Chodzi o "niespodzianki" w podpoznańskich lasach. "Zwracamy się z apelem o pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy" - apelują leśnicy.

"Niespodzianki" w lasach. Leśnicy proszą o pomoc
"Niespodzianki" w podpoznańskich lasach. (Facebook, Picryl)

Ostatnie tygodnie przyniosły niepokojące wieści z lasów w okolicach Bytkowa i Soboty. To właśnie tam doszło do znaczącego zanieczyszczenia środowiska przez nieodpowiedzialne postępowanie osób wyrzucających odpady.

"Niespodzianki" w podpoznańskich lasach

Jak informuje Nadleśnictwo Łopuchówko, ktoś systematycznie pozbywa się dużych ilości odpadów z demontowanych urządzeń gospodarstwa domowego, takich jak pralki, lodówki, zmywarki i kuchenki gazowe. Te niebezpieczne dla środowiska śmieci, często spakowane w duże worki typu "big bag", to głównie plastiki, pianki i szkło.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mieszkał w hotelu przez miesiąc. Straszne, co po sobie zostawił

Nadleśnictwo zauważyło, że nieznani sprawcy najpierw wydobywają wartościowe na złomie części, a pozostałości wrzucają do lasu, zanieczyszczając tym samym naturalne środowisko. Apelują o zwracanie uwagi na firmy, które są odpowiedzialne za odbiór odpadów gabarytowych, podkreślając jednocześnie, że powinny to być przedsiębiorstwa wyznaczone przez gminę i działające zgodnie z prawem.

Leśnicy proszą o pomoc

Leśnicy apelują do mieszkańców o pomoc w zidentyfikowaniu sprawców tego procederu. Zachęcają do zgłaszania wszelkich informacji, które mogą przyczynić się do wykrycia i ukarania winnych.

Prosimy Państwa o pomoc w ustaleniu sprawcy zaśmiecania lasu. Jeżeli rozpoznają Państwo przedmioty ze zdjęć lub posiadają inne informacje przydatne w tej sprawie, prosimy o kontakt z Posterunkiem Straży Leśnej 735 919 321 lub Zastępcą Nadleśniczego 606 904 076. Prosimy również o szerokie udostępnianie komunikatu wśród Państwa znajomych i w lokalnych grupach - czytamy na Facebooku Nadleśnictwo Łopuchówko, Lasy Państwowe.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić