Niewiele osób to dostrzega. Sprawdź, czy masz sokole oko

3

Czym jest zaprezentowana grafika? Niektórzy twierdzą, że to po prostu chaotyczna ilustracja. Inni uznają, że są to poplątane kształty i kolory. Są jednak też tacy, którzy dostrzegają coś więcej. Czy należysz do tego grona?

Niewiele osób to dostrzega. Sprawdź, czy masz sokole oko
Sprawdź, czy masz sokole oko

Niektóre osoby widzą tutaj stereogram. Jest to trójwymiarowa iluzja optyczna. Tylko sokole oko dostrzeże ukryte znaczenie.

Technika jednak nie wystarczy. Utajniony przekaz wychwycą jedynie ci, którzy są cierpliwi. Nie wszyscy bowiem są w stanie od razu zajrzeć w głąb obrazka już przy pierwszej próbie analizy.

"Magiczne oko". Czy widzisz to zwierzę?

Jak odkryć w sobie "magiczne oko"? Serwis papilot.pl spostrzega, że najpierw należy skoncentrować wzrok tak, jakby spoglądało się na odległy przedmiot - chodzi o tzw. patrzenie rozbieżne.

Można np. zbliżyć obrazek do czubka nosa, a następnie powoli oddalać go od twarzy. Po paru chwilach powinniśmy być w stanie zobaczyć ukryty, trzeci wymiar grafiki - wyjaśniono.

Co powinieneś dostrzec po analizie tej grafiki? Okazuje się, że ukryta została żyrafa! Mało kto jest jednak w stanie ją zauważyć. Trzeba wykazać się naprawdę ogromnym sprytem.

Zobacz także: Tamara Arciuch: "W Polsce lubi wkładać się aktorów do szuflady"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić