aktualizacja 

Znaleźli list w butelce. Był pod podłogą leśnej kapliczki

105

Podczas przygotowań do renowacji kapliczki świętego Huberta w lesie Dąbrowa nieopodal Kędzierzyna, konserwatorzy natrafili na niecodzienne znalezisko. Gdy podnieśli drewnianą konstrukcję, pod podłogą leżała butelka. W jej środku znaleźli tajemniczy list...

Znaleźli list w butelce. Był pod podłogą leśnej kapliczki
Niezwykłe znalezisko w remontowanej kapliczce (Nadleśnictwo Kędzierzyn, Lasy Państwowe, Piotr Arent, Michał Klimek)

Najpierw uwagę grzybiarzy i spacerowiczów zaskoczyło zniknięcie kapliczki, która w tym miejscu stała przez ostatnie trzydzieści lat. Szybko jednak okazało się, że konstrukcję przeniesiono kilka kilometrów dalej, z powodu planowanego remontu. W trakcie przenosin, konserwatorzy natrafili na miłą pamiątkę, po pierwszych budowniczych kapliczki.

Pod podłogą w półlitrowej butelce ukryty był list, co skrywał? Na swoim profilu zdradzają leśnicy:

Na pożółkłym papierze można odczytać imiona i nazwiska znanych osób, które prawdopodobnie brały udział w pracach remontowych (...) W nowej aranżacji kapliczki, wykonawcy zdeklarowali odtworzenie kapliczki w zarysie widniejącym z pierwszych obrazów i fotografii dostępnych w archiwum nadleśnictwa. Ponadto planowane jest usadowienie stosownych rzeźb i tablic informacyjnych - informują pracownicy nadleśnictwa Kędzierzyn.

Można by pomyśleć, że historia ta sięga dalekiej przeszłości. Sugerują też to informacje pojawiające się na temat kapliczki. Jej nazwa pochodzi od obrazu świętego Huberta z 1800 roku, który wisiał w jej wnętrzu, ale został skradziony i nigdy nie wrócił na dawne miejsce.

Prawda jest jednak taka, że "pożółkły papier" znaleziony w butelce ma niewiele więcej niż 30 lat. Podobnie jak sama butelka, której zawartość, jak zauważają komentujący internauci, zapewne została wypita przez budowniczych kapliczki. Ale jak zaznaczają leśnicy, więcej butelek nie odnaleziono.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Piraci drogowi w obiektywie drona policyjnego. Nagranie z akcji z Opolskiego
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić