aktualizacja 

Niezwykłe odkrycie pod Chersoniem. "Rosjanie też dozbrajają Ukrainę"

Rosjanie nie radzą sobie najlepiej na froncie. Pojawiają się doniesienia o żołnierzach, którzy nie chcą walczyć przeciwko Ukrainie oraz o wewnętrznych konfliktach między jednostkami. W sobotę w okolicach Chersonia ukraińskie siły zbrojne odkryły porzucony przez Rosjan praktycznie nowy wóz bojowy. Media społecznościowe obiegło nagranie ukazujące nietypowe znalezisko.

Niezwykłe odkrycie pod Chersoniem. "Rosjanie też dozbrajają Ukrainę"
Ukraińcy natrafili na porzucony przez Rosjan na środku drogi wóz bojowy (Twitter, MrKovalenko)

W obwodzie chersońskim trwają zacięte walki. Rosjanie nadal okupują stolicę regionu, ale Ukraińcy coraz mocniej naciskają na żołnierzy Władimira Putina. W sobotę ukraińscy wojskowi natrafili w okolicy na porzucony rosyjski pojazd.

Niezwykłe znalezisko pod Chersoniem. Media obiegło nagranie

Nietypowym nagraniem w mediach społecznościowych podzielił się ukraiński dziennikarz Wiktor Kowalenko. Na filmie widać wóz bojowy z białymi symbolami "Z". To oznaczenie, które od rozpoczęcia agresji Rosji na Ukrainę stało się synonimem inwazji.

Filmujący podchodzi powoli do pojazdu. Ku jego zdumieniu, wóz bojowy jest prawie nowy. Nagranie ukazuje także wnętrze maszyny. Wygląda na to, że ktoś opuścił ją w dużym pośpiechu.

Porzucili go Rosjanie. Może to Buriaci znaleźli sposób na ucieczkę przed kadyrowcami i powrót do domu? – zastanawia się Kowalenko.

To nawiązanie do ostatnich doniesień na temat konfliktu między dwiema grupami etnicznymi rosyjskich okupantów. Buriaci i Czeczeni mieli jakiś czas temu pokłócić się o podział łupów i wzajemnie oskarżać się o tchórzostwo na polu walki. Żołnierze z autonomicznej republiki Buriacji mieli pretensje, że ciągle przerzucano ich na pierwszą linię ofensywy, podczas gdy podlegli Ramzanowi Kadyrowowi Czeczeni byli stale na tyłach.

Nowy wóz bojowy trafi do ukraińskiej armii? "Rosja dozbraja Ukrainę"

Znaleziony pojazd trafi teraz najprawdopodobniej na wyposażenie ukraińskiej armii. Dziennikarz zwrócił uwagę na fakt, że mimo iż Rosja jest agresorem, "pomaga" militarnie armii ukraińskiej.

W pewien sposób Rosja także dozbraja Ukrainę – zaznaczył.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obejrzyj także: Rakiety nad Kijowem. "Pozdrowienia" z Moskwy Putina?

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić