Niezwykłe zjawisko nad miastem. Władze apelują o ostrożność

5

Potężna chmura szelfowa zawisła w niebie nad Melbourne w Australii. Spowodowała mocne burze i przerwy w dostawie prądu. Mieszkańcy relacjonują, że miasto na krótki czas pogrążyło się w ciemności. Podobnej pogody należy spodziewać się także w weekend.

Niezwykłe zjawisko nad miastem. Władze apelują o ostrożność
Ogromna chmura szelfowa pokryła niebo Melbourne (Twitter)

Mieszkańcy australijskiego Melbourne byli w czwartek świadkami nietypowego zjawiska meteorologicznego. Nad miastem zawisła chmura szelfowa, która spowodowała potężne burze. Na jakiś czas większość dzielnic pogrążyła się w ciemności — relacjonują miejscowi.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Chmura szelfowa nad Melbourne

W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo zdjęć i nagrań niezwykłej pogody. Widać nad nim ogromną chmurę, która dosłownie pokrywa całe miasto. Mieszkańcy opisują, że po chwili spowodowała potężny deszcz i burze.

W związku z tym strażacy musieli wielokrotnie interweniować, głównie z powodu powalonych drzew. Tysiące gospodarstw domowych przez wiele godzin nie miało prądu w nocy z czwartku na piątek. Mieszkańcy prosili również o pomoc w związku z uszkodzeniami budynków oraz z zalaniem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Władze apelują o ostrożność

Władze miasta proszą, aby mieszkańcy obszarów dotkniętych przez burze ze względu na niebezpieczeństwo łamania drzew, naruszonych przez wichury zostali w domach. Synoptycy z kolei ostrzegli, że podobnej pogody należy spodziewać się także w weekend.

Wał szkwałowy lub chmura szelfowa to pozioma, przypominająca kształtem klin, chmura. Zapowiada ona opady gradu, nawalne deszcze i silny wiatr. Synoptycy twierdzą, że ta niestabilność pogodowa jest spowodowana mieszaniem się wilgotnego powietrza z chłodnym wiatrem.

Zobacz także: Prognoza pogody na weekend. Mroźny początek grudnia?
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić