Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Bardzo rzadki widok. Niezwykły mieszkaniec polskich lasów

194
Podziel się:

Leśny Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt pochwalił się na Facebooku nowym wyjątkowym pacjentem. Do placówki trafił bardzo rzadko występujący krętogłów.

Bardzo rzadki widok. Niezwykły mieszkaniec polskich lasów
Niezwykły mieszkaniec polskich lasów (Facebook)

O wyjątkowym pacjencie poinformowały Lasy Państwowe na Facebooku. Do Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt trafił rzadko występujący w Polsce krętogłów. Ptak ten należy do rodziny dzięciołowatych i jest to jedyny przedstawiciel rodzaju Jynx w Europie.

Oprócz informacji na temat ptaka opublikowano również wideo. Widać na nim dłoń człowieka, który trzyma unikatowego pacjenta. Ten udowadnia na nagraniu, dlaczego nazywa się go krętogłowem. Szyja zwierzęcia okazuje się bardzo skrętna, dzięki czemu jego głowa obraca się w niezwykły sposób.

Krętogłów trafił do placówki, gdyż ucierpiał w trakcie "zabawy" z kotami. Według specjalistów wiele zwierząt pada ofiarami kotów na terenach wiejskich w Polsce. Dane mówią o tym, że zwierzęta te przynoszą do domów około 48,1 mln drobnych ssaków oraz 8,9 miliona ptaków każdego roku. Ponad 12 razy więcej ssaków i ptaków zostaje przez nie zjedzonych. Według nieoficjalnych danych w naszym kraju żyje ok. 6 mln kotów. Tylko część z nich przebywa w domach na stałe.

Zobacz także: Giertych uderza w Biedronia. "PiS wykorzysta Lewicę"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(194)
ena
rok temu
wylapac koty w Polsce i wyslac do Chin tam wszystko zjedzą
pan
rok temu
Stada pseudo ekologów z zerowa wiedzą powtarzajacy mantrę eko-terrorystów o niszczeniu lasów !!!! Od II W.Ś. powierzchnia lasów w Polsce cały czas rośnie.Większość lasów np w Beskidach to lasy świerkowe sadzone przez ludzi w 19 wieku i dlatego podatne na szkodniki bo to były monokultury a pierwotne lasy były mieszane z dużą ilością liściastych. Lasy w większości to uprawy takie jak np zboża ale o wieloletnim cyklu produkcyjnym.Wiele pól uprawnych jeszcze przed np 30 laty dzisiaj jest zagajnikami !!!!
pan
rok temu
Ogromna ilość kotów które są wolno puszczane powoduje wielkie szkody w populacji ptaków. Są na to badania które ujawniają że koty najbardziej wpływają na zmniejszanie się populacji ptaków i innych drobnych zwierząt !!! Zabijają a potem je porzucają bo są nakarmione przez ludzi !!!!
Profesor
rok temu
Ptak może kręcić głową i dużo widzi. Tych co dużo widzą trzeba pacyfikować, dlatego film jest usunięty.
mark
rok temu
Jak na razie leśnicy tną to co sami wyhodowali. Bo już czas na takie cięcie. Co mają w głowie Ci którym tak wyhodowany las się podoba skoro jego twórców i opiekunów nagle zaczynają pouczać. Ze tych kilka srebrników z zarządu eko-organizacji? To jest jakiś horror. W Polsce każdy zna się najlepiej na wszystkim. Pacjenci są mądrzejsi od lekarzy, na ekonomii to już każdy się zna, teraz też na lasach. Banda nierobów wie lepiej niż zastępy leśników z zapleczem akademickim. Tak trzymać. Państwo z kartonu! Dlaczego w Niemczech nikt nie protestuje, Las Bawarski do wycinki a Greenpeace oficjalnie obwieszcza, że wycinka jest jednym ze sposobów walki z kornikiem - to ja się pytam jacyś inni ekodurnie tam są - otóż nie ci sami, tylko lasy są prywatne i właściciele wraz z policją tylko czekają na takich eko-sponsorów. Tam jest krótka piłka. Dlatego eko-filozofię uprawia się w takim słabym państwie jak nasze.
gość
rok temu
Kot wychowany tylko w mieszkaniu wypuszczany tylko na balkon, polować nie potrafi on nawet się wróbli boi .
Futurysta
rok temu
jeden domowy kot zabija około 100 ptaków rocznie, pasożyt stworzony przez człowieka podobnie jak psy
wybe
rok temu
Na działce ja wieszam budki lęgowe, które są zwalane przez koty sąsiadów. W weekend przyjeżdżają i karmią, a przez cały tydzień koty głodne chodzą. Niech wezmą je do domu miłośnicy.
Granda! Świńs...
rok temu
Lasy Państwowe - kto w końcu skończy to zarabianie na wycinaniu drzew???? Łapy precz rządzie od naszych lasów, to jest nasze dobro narodowe, nasze puszcze mają tu zostać, a nie wyjechać samochodami Szyszkopodobnych ministrów!!! Koniec wycinania polskich puszcz! Zobaczcie ile wycięto na Sulwalszczyźnie Puszczy Boreckiej. Ile w Bieszczadach. Pojezierze Drawskie. Wszędzie! Nawet za Puszczę Białowieską się oszołomy wzięły! Łapy precz!
swoje lata
rok temu
Chcąc ocalić lasy należy wyzbyć się totalnej komercyjnej wycince lasów pod pretekstem opieki drzewostanu.
inż. Mamoń
rok temu
Co do dewastacji lasów przez terrorystyczną organizację Lasy Państwowe, pełna zgoda. Jeśli chodzi o koty to już niekoniecznie. W Polsce tylko dwa przedstawiciele kotowatych żyją dziko i naturalnie w przyrodzie, to ryś i żbik. Koty domowe, to zupełnie inna historia.
domowy obserw...
rok temu
piszecie państwo o kotach jako szkodnikach owszem zgadzam się, ale czemu żaden ornitolog nie zwróci na gorszego szkodnika żyjącego w stanie wolnym a jest nim sroka, opisze przykład z własnego podwórka i mej obserwacji, powiesiłem budkę dla ptaszków z bardzo małym otworem żeby wróbelki się nie zagnieździły i tak się stało pewnego razu zauważyłem o piątej rano malutkiego ptaszka nie wiem co to za ptak ale malutki, obserwowałem go i po pewnym czasie ptaszki zaczęły karmić w środku pisklaki jak małe były na wyjściu, patrzę oczom nie wierze sroka siedzi na budce i wali dziobem w daszek jak maleństwo na wyjściu wyjrzało to sroka go z budki wydostała siłą i tak po kolej z każdy pisklęciem, obserwowałem parę kolorowych ptaszków od początku budowy gniazda, wykluło się trzy maleństwa i co sroka pilnowała jak podrosną na wylocie zabrała wszystkie, mam dużo świerków posadzonych to ptaszki budowały gniazdka ale nic z tego nie było więc małe ptaszki się wyniosły widzę je tylko jak do oczka z woda przylatują się napoić, pozostały tylko gołębie cukrówki i grzywacze i też im wybiera pisklaki, a w 2020 roku sroki wygonił z moich drzew jastrząb ptasznik bo się zagnieździł w sroki gnieździe sroki się wyniosły, w tym roku sroki wróciły ale wrócił jastrząb jak sroki odremontowały gniazdo i znowu sroki się wyniosły, jastrząb też łapie ptaszki ale w locie nie wybiera piskląt. I tak ornitolodzy czas pomyśleć co zrobić z populacja srok bo jest ich bardzo dużo i jak tak dalej będzie to nie zobaczymy takich ptaszków jak dzwoniec, makolągwa, szczygła, słowika, czy innych śpiewających i tak należy się nad tym się zastanowić. Poddaj pod rozwagę działkowcom, ornitologom , no i oczywiście zielonym co zrobić z tym fantem jakie są sroki jak ograniczyć ich rozród u moim rejonie naliczyłem przy drodze na drzewach teraz bez liści 60 gniazd sroki , do tego dojdą świerki jest ich dużo i tak 60 gniazd sroka wyprowadza 5 małych, ma dwa lęgi co daje w roku 600 nowych srok z tego 50% przeżyje to jest 300 srok które założą gniazda na wolnym terenie i tak populacja wzrasta , a ptaków śpiewających nie ujrzymy. Pod rozwagę.
No wiecie.......
rok temu
...podczas "zabawy" z kotami...? Ten nieszczesny ptak nie bawił z kotami, to koty nim się bawily. Nie piszcie takich niedorzeczności.
san
rok temu
każdy dziki kot czy puszczany w lesie luzem pies powinien być odstrzelony
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić