Bardzo rzadki widok. Niezwykły mieszkaniec polskich lasów

538

Leśny Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt pochwalił się na Facebooku nowym wyjątkowym pacjentem. Do placówki trafił bardzo rzadko występujący krętogłów.

Bardzo rzadki widok. Niezwykły mieszkaniec polskich lasów
Niezwykły mieszkaniec polskich lasów (Facebook)

O wyjątkowym pacjencie poinformowały Lasy Państwowe na Facebooku. Do Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt trafił rzadko występujący w Polsce krętogłów. Ptak ten należy do rodziny dzięciołowatych i jest to jedyny przedstawiciel rodzaju Jynx w Europie.

Oprócz informacji na temat ptaka opublikowano również wideo. Widać na nim dłoń człowieka, który trzyma unikatowego pacjenta. Ten udowadnia na nagraniu, dlaczego nazywa się go krętogłowem. Szyja zwierzęcia okazuje się bardzo skrętna, dzięki czemu jego głowa obraca się w niezwykły sposób.

Krętogłów trafił do placówki, gdyż ucierpiał w trakcie "zabawy" z kotami. Według specjalistów wiele zwierząt pada ofiarami kotów na terenach wiejskich w Polsce. Dane mówią o tym, że zwierzęta te przynoszą do domów około 48,1 mln drobnych ssaków oraz 8,9 miliona ptaków każdego roku. Ponad 12 razy więcej ssaków i ptaków zostaje przez nie zjedzonych. Według nieoficjalnych danych w naszym kraju żyje ok. 6 mln kotów. Tylko część z nich przebywa w domach na stałe.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Giertych uderza w Biedronia. "PiS wykorzysta Lewicę"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić