Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
SSŃ
|

Rewolucja na cmentarzu w Gdańsku. Nowoczesny ukłon w stronę seniorów

56
Podziel się

Władze Gdańska w tym roku przed dniem Wszystkich Świętych wyjątkowo zadbały o seniorów, a przy okazji zainwestowały w innowacyjną technologię. Przez najbliższy miesiąc po Cmentarzu Łostowickim jeździć będzie minibus... bez kierowcy. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Rewolucja na cmentarzu w Gdańsku. Nowoczesny ukłon w stronę seniorów
W gdańsku pojawił się nietypowy bus (o2)

Na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku pojawiło się nietypowe rozwiązanie, które ma ułatwić życie seniorom. Od środy zaczął tam jeździć autonomiczny bus, którym bezpłatnie można przemierzać najdłuższe aleje cmentarza.

Nietypowy pojazd na gdańskim cmentarzu

Wyjątkowy pojazd będzie kursował po cmentarzu przez najbliższe 30 dni na ponad kilometrowym odcinku. Kierowca będzie obecny na pokładzie jedynie w pierwszym tygodniu kursów. Później operator pojazdu ma zdalnie nadzorować ruch busa.

Jak informuje portal trojmiasto.pl, władze miasta planowały zakup minibusa już od kilku miesięcy. - Nie pierwszy raz w Gdańsku spotykamy się z autonomicznym autobusem, ale pierwszy raz testujemy go w taki sposób, iż momentami nie będzie w autobusie kierowcy -  mówi Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska.

Obecna lokalizacja została wskazana przez mieszkańców w badaniu opinii publicznej. Wiemy, że cmentarz Łostowicki jest ogromny, rozrasta się i musimy szukać narzędzi, by pomoc osobom starszym czy z niepełnosprawnościami w poruszaniu się po tym miejscu - dodał wiceprezydent w rozmowie z Trójmiasto.pl

Bus będzie kursował przez siedem dni w tygodniu, 5 godzin dziennie, trzy razy na godzinę. Na jego pokładzie zmieści się 8 osób. Pojazd jest wyposażony w czujniki bezpieczeństwa, posiada też ułatwienia dostępu dla osób z niepełnosprawnością.

Zobacz także: Najwyżej położona na świecie farma wiatrowa. Ogromna konstrukcja u podnóża Himalajów
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
Taka prawda
3 miesiące temu
Technologia pochodzi z E-stonia i została przetestowana w Hiszpanii, Szwecji i oczywiście w Estonii...
Seniorka
3 miesiące temu
Warto postawić kosze na odpady segregowane: szkło osobno, plastik osobno. I wołać głośno: nie przywalajcie grobów kilogramami chińskich ozdób. Zmarłym kiczu nie trzeba.
Jan
3 miesiące temu
W Szczecinie taki powinni zakupić bo tam to się dopiero robi kilometry
gdańszczanka
3 miesiące temu
Wreszcie.
wiesia 1953
3 miesiące temu
ludzie opamietajcie sie co wy wypisujeci pamietajcie ze przyjdzi na was czas i tez bedzieci starzy a wasze dzieci i wnuki tez tak beda opluwac mlodosc przemija
magazynier
3 miesiące temu
Uśmiać się mozna! Gołodupce coś dają. Te wygolone patafiany nie mają nawet 1 gr przy duszy. Zarowno te mośki odpustowe z PIS PO PSL, SLD czy innej Partyji beznadziejnej !Oni dają, ale nasze własne ciężko zarobione pieniądze...a raczej , ROZDAJĄ ! Na prawo i lewo...bez opami.ętania ! Co chołocie partyjnej zależy ? To nie nasze, to państwowe, czyli niczyje !
Zoja
3 miesiące temu
Warto przypomnieć czytelnikom o tysiacach ptaków, które zostały zabite przez takie wiatraki w całej Europie. Nie wspominając inne kontynenty.
Dom
3 miesiące temu
Niebawem ogłosi autonomię Gdańska,a może królestwo bo krola oni już tam mają,dzisiaj ogłosi insurekcji.
Okrakiem
3 miesiące temu
Czyli to taka namiastka spełnionego marzenia niejednego Polaka, by podjechać własnym samochodem pod grób bliskich
Ojciec Rydzyk
3 miesiące temu
A doły już przygotowane na zrzucenie ciał. Nie to bierz się grabarzu do roboty póki ziemia miękka i nie zapomnij oddać mi wszystkich kosztowności !
Lucy
3 miesiące temu
Az trudno uwierzyć własnym oczom,jakie ohydne komentarze pod tym artykułem,kto je pisze? zwolennicy |PIS-u? czy tylko nienawidzący ludzi starszych?straszne,jak można...Pokmysł jest bardzo dobry z tym mini busikiem...
Korniłowiec
3 miesiące temu
Bus do Treblinki, Himmler byłby dumny
Korniłowiec
3 miesiące temu
Bus do Treblinki, Himmler byłby dumny
Korniłowiec
3 miesiące temu
Bus do Treblinki, Himmler byłby dumny.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić