"Nigdy nie widziałem tak strasznego wypadku". Nie żyje 28-letni Polak

211

Makabryczne sceny rozegrały się w środę na autostradzie A8 w Badenii-Wirtembergii. Polski tir z naczepą z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył z pełną prędkością w ścianę przy wjeździe do tunelu. 28-letni kierujący ciężarówką zginął na miejscu.

"Nigdy nie widziałem tak strasznego wypadku". Nie żyje 28-letni Polak
Tragiczny wypadek w Badenii-Wirtembergii. Nie żyje 28-letni Polak (YouTube)

Tragedia miała miejsce ok. godz. 14:30 na drodze w kierunku Monachium, w pobliżu Gruibingen. Siła uderzenia była tak duża, że tir został całkowicie zniszczony.

W ciągu moich 27 lat pracy nigdy nie widziałem tak straszliwego wypadku – opisuje w rozmowie z "Stuttgarter Nachrichten" kierownik działu utrzymania autostrad Peter Szautner.

Tragedia w Niemczech. Zginął 28-letni kierowca tira z Polski

Lokalne media podają, że w akcji ratunkowej uczestniczyło 50 osób. Dowódca straży pożarnej Tim Hezler przekazał, że z lewej strony kabiny znajdowały się ciężkie odlewy, które na skutek uderzenia wysypały się z naczepy. Miało to znacząco utrudniać dotarcie do kierującego.

Strażakom udało się dotrzeć do kabiny, w której zakleszczony był 28-letni kierowca. Niestety nie dało się mu w żaden sposób pomóc. Polak zginął na miejscu - powiedział Tim Hezler.

Ciężarówka zjechała z drogi i uderzyła w transformator. Ruch przywrócono nad ranem

Media społecznościowe obiegły nagrania z miejsca wypadku. Widać na nich, że zniszczona została cała strefa wjazdu do tunelu. Ciężarówka przebiła się przez ciężkie metalowe drzwi i uszkodziła transformator. Część ładunku z naczepy wyleciała na drogę, powodując kolejne rozległe zniszczenia.

Prąd w tunelu udało się przywrócić dopiero nad ranem. Wtedy też ponownie otwarto autostradę dla ruchu. Na odcinku, gdzie doszło do wypadku, obowiązuje tymczasowe ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić