Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Nowa funkcja Instagrama. Może zapobiec wielkiemu nieszczęściu

1

Twórcy Instagrama chcą, by ich serwis pomagał ludziom z depresją. W tym celu już niedługo ma pojawić się zupełnie nowa funkcja.

instagram
instagram (Pixabay.com)

Użytkownicy będą alarmować, gdy zobaczą niepokojące zdjęcia. Jeśli będzie z nich wynikało, że osoba, która je opublikowała, może mieć problemy z depresją, będzie można je oznaczyć nowym narzędziem. Znajomy, o którego się martwicie, nie dowie się, kto to zrobił, ale dostanie wiadomość od administratorów.

Ktoś widział twój post i bardzo się o ciebie zmartwił. Ta osoba uważa, że przechodzisz właśnie trudny okres. Jeśli potrzebujesz wsparcia, chętnie pomożemy - będzie brzmiała wiadomość.

Wraz z wiadomością pojawią się możliwości ewentualnej pomocy. To użytkownik z ewentualną depresją będzie decydował o tym, co stanie się później. Może nie skorzystać z pomocy, może zostać przekierowany do specjalisty lub poprosić o kontakt do psychologa znajdującego się w okolicy - informuje hellogigles.com.

Instagram zablokuje też niektóre hashtagi. W pomocy w walce z depresją, która według WHO dotyka 350 mln ludzi rocznie, ma pomóc usunięcie i zablokowanie tych oznaczeń zdjęć, które są wykorzystywane do okazywania swojego złego samopoczucia i depresyjnych stanów. Niektóre z nich nie zostaną usunięte, ale próba ich wykorzystania będzie również alarmem dla Instagrama, który skontaktuje się z użytkownikiem i spyta go, czy potrzebuje pomocy.

To narzędzie powstało, by w anonimowym świecie internetu pokazać, że otaczające cię społeczeństwo troszczy się o ciebie. Szczególnie w chwili, gdy prawdopodobnie potrzebujesz tej pomocy najbardziej - powiedziała Marne Levine, szefowa jednego z departamentów odpowiedzialnych za innowacje Instagrama.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić