Adam Dąbrowski| 
aktualizacja 

Nowa Miss Niemiec pochodzi z Iranu. "Mam dwójkę dzieci"

Berlińska architekt i aktywistka Apameh Schönauer została Miss Niemiec 2024. Pochodząca z Iranu kobieta ma 39 lat i wychowuje dwójkę dzieci. Nie jest to pierwsza laureatka konkursu, która nieposiadająca europejskiej urody.

Nowa Miss Niemiec pochodzi z Iranu. "Mam dwójkę dzieci"
Pochodząca z Iranu Apameh Schönauer została Miss Niemiec 2024 (GETTY, Tristar Media)

W 2019 roku doszło do znaczącej reformy Konkurs Miss Niemiec - organizatorzy de facto zrezygnowali z formuły standardowego konkursu piękności. Teraz największy nacisk wpływający na ocenę kandydatek przez jury, kładzie się nie tylko na wygląd, ale również charakter, zaangażowanie, kreatywność i wyjątkową historię.

Nowa Miss Niemiec przyjechała do kraju naszych zachodnich sąsiadów w wieku 6 lat z Iranu. Zamieszkała w Berlinie architekt Apameh Schönauer, jest założycielką fundacji na rzecz prześladowanych kobiet Shirzan (w tłumaczeniu "Lwica").

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Granica z Niemcami stoi. Polscy rolnicy blokują A2

Jak czytamy na stronie organizacji to organizacja apolityczna i niereligijnaorganizacja non-profit, "której celem jest celebrowanie i promowanie kultury irańskiej poprzez wspieranie ruchu na rzecz wolności życia kobiet i finansowanie inspirujących projektów o tematyce irańskiej".

Wierzymy, że ludzie na całym świecie odnieśliby korzyść, gdyby dowiedzieli się więcej o irańskiej kulturze oraz o tym, że irańskie kobiety przewodzą obecnej walce o prawa człowieka w Iranie i na całym świecie - czytamy na stronie
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Z takim przesłaniem przyszła Apameh Schönauer, do konkursu. Dumna matka dwójki dzieci, podkreślała swoją rolę w pomocy pokrzywdzonym przez los kobietom. Kobieta zwróciła się do Niemców z apelem o większą tolerancję na różnorodność:

Niemcy powinny nieco szerzej otworzyć ramiona i pozwolić nam stać się bardziej kolorowymi - apelowała Apameh Schönauer
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Pochodząca z Iranu Apameh Schönauer, jest drugą kobietą nieposiadającą nordycznej, bądź europejskiej urody, która zdobyła tytuł Miss Niemiec, po zmianie formuły konkursu. Pierwszą kolorową laureatką została w 2022 roku, brazylijska osobowość telewizyjna, aktywistka, przedsiębiorczyni i aktorka - Domitila Barros.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić