aktualizacja 

Nowa Sól. Nie żyją dwie osoby. Zginęły w tragicznych okolicznościach

24

Dramat rozegrał się w województwie lubuskim. Na numer alarmowy nadeszło zgłoszenie o dymie wydostającym się z piwnicy jednego z budynków. Mimo że strażacy i ratownicy medyczni zareagowali niezwłocznie, nie udało się uratować obecnych w pomieszczeniu osób.

Nowa Sól. Nie żyją dwie osoby. Zginęły w tragicznych okolicznościach
Z zadymionej piwnicy wyniesiono dwie osoby. Nie przeżyły (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, Monika Gruszewicz)

Jak informuje TVN24, zadymienie miało miejsce w budynku ulicy Wrocławskiej w Nowej Soli. Zgłoszenie o zadymieniu nadeszło w sobotę 24 grudnia około godziny 14.

Tragedia w Nowej Soli. Nie żyją dwie osoby

Piwnica, z której wydobywał się dym, została zaadaptowana na mieszkanie. W chwili zdarzenia znajdowały się w nim dwie osoby, które ewakuowali przybyli na miejsce strażacy z trzech zastępów straży pożarnej. Na u. Wrocławskiej zjawili się także ratownicy medyczni oraz policyjne patrole.

Było to zgłoszenie o zadymieniu w piwnicy jednego z budynków. Okazało się, że było to pomieszczenie zaadaptowane na mieszkanie, przebywały w nim dwie osoby, które ewakuowano – potwierdził dyżurny lubuskich strażaków (TVN24).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Zielona Góra. Kobieta wjechała wprost pod radiowóz

Zarówno strażacy, jak i ratownicy medyczni podjęli próby przywrócenia nieprzytomnym osobom funkcji życiowych. Na pomoc było już jednak za późno, a lekarz potwierdził zgon oby ofiar – młodsza aspirant Justyna Sęczkowska z policji w Nowej Soli podała, że to kobieta i mężczyzna w wieku 40-50 lat.

Funkcjonariusze policji wszczęli śledztwo w sprawie tragedii. Nad wyjaśnieniem dokładnych okoliczności czuwa prokuratura. Wstępnie określono przyczynę śmierci pary – prawdopodobnie zmarli w wyniku zaczadzenia.

Ofiarami są kobieta i mężczyzna w wieku około 40-50 lat. Wstępnie określoną przyczyną śmierci mogło być zaczadzenie – podała mł. asp. Justyna Sęczkowska (TVN24).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić