Nowak odpłynęła? Pisze o wytarganiu z tynkiem symbolu Polski Walczącej

36

Barbara Nowak zdaje się nie przejmować faktami na temat remontu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska i uparcie broni aktu wandalizmu Roberta Bąkiewicza. Była kuratorka oświaty na Małopolskę idzie o krok dalej i straszy "odchudzaniem" lekcji historii gloryfikując przy okazji temat żołnierzy wyklętych.

Nowak odpłynęła? Pisze o wytarganiu z tynkiem symbolu Polski Walczącej
Barbara Nowak tak podsumowała w mediach społecznościowych wybryk Bąkiewicza (Twitter)

Barbara Nowak poparła działanie Roberta Bąkiewicza, który pomalował budynek Ministerstwa Klimatu i Środowiska w symbole przypominające znak Polski Walczącej.

Była kuratorka oświaty na Małopolskę na swoim kanale najpierw udostępniła nagranie polityka z puszką sprayu malującego ścianę zabytku i nazwała to "czasem walki o niepodległość" by już kolejnego dnia wrzucić filmiki edukacyjne z lekcji historii w prawicowym duchu.

I choć po skandalicznej akcji Bąkiewicza rzecznik ministerstwa klimatu i środowiska tłumaczył, że pamiątkowe tablice tymczasowo zniknęły ze ścian budynku w związku z prowadzonym tam remontem, była kuratorka zdaje się nic sobie z tego nie robić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Robert Bąkiewicz opublikował film. Poseł Nowej Lewicy komentuje

Po wszystkim swoich mediach społecznościowych Nowa zapytała: "Czy wytarganie wraz z tynkiem symbolu Polski Walczącej ze ściany w MKiŚ wskazuje tematy "odchudzania " przedmiotu historii w polskich szkołach?"

Na kolejną manipulację byłej kuratorki szybko reagują internauci, którzy piszą o remoncie trwającym w MKiŚ i odwołują się do jej sumienia.

"Droga Pani, bierzecie na siebie odpowiedzialność za publikowanie takich treści. Niestety, celowo próbujecie destabilizować sytuację w kraju. Proszę mi wierzyć, że będziecie za to odpowiadać choćby moralnie. Nas, Polaków nie trzeba uczyć patriotyzmu" - pisze wzburzona internautka, a kolejna z przekąsem dodaje:

Wasza wizja historii to Matka Boska wygrywająca bitwę w 1920 roku, miliony Polaków ratujący Żydów w trakcie wojny i cały naród walczący z garstką komunistów. A świstak zawija...
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić