Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Nowe i wyższe podatki. Premier Morawiecki: ratujemy gospodarkę

251

Rząd nie zamierza rezygnować z planów wprowadzenia nowych podatków od 2021 roku. Co więcej, znalazł na nie wytłumaczenie. Przygotujmy się więc, że od stycznia będziemy musieli płacić kolejne podatki, a te, które już istnieją - wzrosną.

Nowe i wyższe podatki. Premier Morawiecki: ratujemy gospodarkę
Podatki 2021 (Pixabay)

Nowe podatki w 2021 roku. Rząd nie zamierza rezygnować z planów

Jeśli ktoś liczył na to, że pandemia koronawirusa i wywołany przez nią kryzys gospodarczy w Polsce sprawią, że rząd zrezygnuje z zapowiadanych nowych podatków, był w błędzie. Premier Mateusz Morawiecki uważa, że to właśnie dzięki pieniądzom od podatników można walczyć z kryzysem.

W 2021 roku pojawią się nowe podatki. Wśród nich będzie tzw. opłata cukrowa i podatek od alkoholu sprzedawanego w małych butelkach ("małpki"). Nowy podatek zapłacą też osoby, które prowadzą spółki komandytowe.

Pieniądze z podatków w dużej mierze pomagają ratować polską gospodarkę

Rząd nie zamierza rezygnować z nowych podatków i podwyżek już istniejących. Premier Mateusz Morawiecki powiedział podczas konferencji prasowej, że pieniądze z podatków w dużej mierze pomagają ratować polską gospodarkę.

Państwo polskie ma i będzie miało środki na ratowanie najbardziej zagrożonych branż, a właśnie w ogromnej większości z podatków polskich podatników ratujemy gospodarkę i branże, które są w najgorszym położeniu - stwierdził premier Morawiecki.
Zobacz także: Podatki będą wyższe? Kościński: niczego nie można wykluczyć
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić