Rafał Strzelec| 

Nowe informacje o stanie Ziobry. Oto, co go czeka

553

Zbigniew Ziobro zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Były minister sprawiedliwości przebywa w szpitalu z powodu choroby nowotworowej. Jak podaje "Super Express", Ziobro przyjął już dwie chemioterapie. Patryk Jaki w rozmowie z "SE" mówi, że lidera Suwerennej Polski czeka operacja.

Nowe informacje o stanie Ziobry. Oto, co go czeka
Zbigniew Ziobro (Flickr, KPRM)

Zbigniew Ziobro od wielu dni nie pokazuje się publicznie. Po raz pierwszy nie było go w Sejmie 12 grudnia, kiedy to Mateusz Morawiecki nie uzyskał wotum zaufania dla swojego rządu, zaś Donald Tusk został wyznaczony na premiera. Miejsce Ziobry na sali plenarnej było puste.

Jak się okazało później, lider Suwerennej Polski walczy o powrót do zdrowia. "Super Express" poinformował o ciężkiej chorobie nowotworowej. U Ziobry zdiagnozowano raka przełyku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rolnicy opanowali Poznań. Padły gorzkie słowa. "Polskie rolnictwo padnie"
Zbigniew Ziobro prosił mnie, żeby przekazać wszystkim, którzy obserwują u siebie symptomy mogące wskazywać na chorobę nowotworową, żeby nie bagatelizowali objawów, czasami nawet tych, na które nie zwracają uwagi. Bo tak było w jego przypadku - mówił w rozmowie z "SE" poseł Michał Wójcik z Solidarnej Polski.

Ziobro przejdzie operację

"Super Express" informuje, że Zbigniew Ziobro zaczął przyjmować drugą chemioterapię w związku z chorobą nowotworową. Wiadomo jednak, jakie będą dalsze etapy jego leczenia.

- Trzymamy za niego kciuki, Zbigniew Ziobro jest teraz po drugiej chemioterapii, ale potem czeka go operacja - powiedział "SE" Patryk Jaki, który dodał, że będzie przewodził Zjednoczonej Prawicy w najbliższych wyborach. - Na pewno na wybory samorządowe i europejskie, jeżeli koledzy zdecydują, przypadnie mi ten zaszczyt prowadzić partię - dodał Jaki.

Zbigniew Ziobro jest bardzo silny i wiem, że uda mu się z tego wyjść. Wszyscy na niego czekamy, to będzie trochę trwało, ale to jest oczywiste, że tu jest zawsze dla niego miejsce w Suwerennej Polsce - stwierdził Patryk Jaki.

Przypomnijmy, że wybory samorządowe w Polsce odbędą się 7 kwietnia. Z kolei wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca. W ostatnich tygodniach pojawiały się informacje, że Zbigniew Ziobro może być kandydatem do PE z Podkarpacia. Wszystko będzie jednak zależeć od jego stanu zdrowia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić