Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Ziobro poważnie chory. Posłanka: Przesłuchamy pana

1085

Zbigniew Ziobro jest ciężko chory i może odsunąć się od polityki na dłuższy czas. Tymczasem posłanka Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic napisała, że "komisja śledcza przesłucha go w miejscu pobytu". Parlamentarzystka odniosła się do swojego wpisu w rozmowie z o2.pl.

Ziobro poważnie chory. Posłanka: Przesłuchamy pana
Posłanka Lewicy uderza w Zbigniewa Ziobrę. Czy przeprosi? (AKPA, Lewica, AKPA)

Wiadomo, że stan zdrowia Zbigniewa Ziobry nie pozwala mu na kierowanie partią. Obowiązki szefa Suwerennej Polski przejął Patryk Jaki. Nie wiadomo, kiedy były minister sprawiedliwości znów zacznie aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym.

Politycy koalicji rządzącej nie odpuszczają jednak w rozliczeniu polityka Zjednoczonej Prawicy. Niektórzy bardzo ostro zaatakowali byłego szefa resortu sprawiedliwości, nie zważając na jego problemy zdrowotne. Wśród nich jest posłanka Lewicy, Anita Kucharska-Dziedzic.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Morawiecki podzielił się majątkiem. Kąśliwy głos z rządu

Kucharska-Dziedzic została członkiem komisji śledczej ds. wyborów kopertowych. Jak pokazała na Twitterze, niezależnie od okoliczności chce wyjaśnić sprawę, która budzi wiele emocji.

Mocne słowa parlamentarzystki Lewicy

Zdrowia Panie Ziobro! Proszę się nie przejmować stawiennictwem na Komisji Śledczej. Przesłuchamy Pana w miejscu Pana pobytu - napisała parlamentarzystka, odpisując na tweet dziennikarza Jacka Gądka.

Nie wszystkim komentującym taka zapowiedź się spodobała. Prawica już komentuje wpis. "Obrzydliwe" - to jeden z przykładów. A oburzonych głosów jest znacznie więcej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Posłanka się zagalopowała?

Zadzwoniliśmy do Anity Kucharskiej-Dziedzic z pytaniem, czy nie uważa swojego wpisu za niefortunny, biorąc pod uwagę bardzo poważną chorobę byłego ministra sprawiedliwości.

W pierwszym odruchu parlamentarzystka miała wątpliwości. Po chwili namysłu stwierdziła jednak, że "kilka lat temu można było postawić zarzuty nawet nieprzytomnemu człowiekowi".

Trzy lata temu można było przesłuchać pana Giertycha w szpitalu i postawić zarzuty nieprzytomnemu człowiekowi. Dziś kontrowersje wzbudza zapowiedź wysłuchania pana Ziobry jako świadka przez np. komisję w sprawie Pegasusa w miejscu dogodnym, jeżeli zajdzie taka potrzeba - mówi w rozmowie z o2.pl Anita Kucharska-Dziedzic.

Posłanka Lewicy ma także prośbę do byłego ministra "by uważał na sprzęt i już nie topił swoich laptopów".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić